У Приватбанку закликали клієнтів бути пильними та попередили про SMS-повідомленнями від імені установи.
Про це йдеться у заяві на офіційному сайті банку.
"ПриватБанк не надсилає своїм клієнтам сервісних або інших повідомлень зі звичайних мобільних номерів… Також ПриватБанк не розсилає клієнтам повідомлень про блокування карток", - наголошують у фінустанові.
Також зазначаюється, що за останні дні служба безпеки банку зафіксувала випадки шахрайських розсилань абонентам одного з українських операторів SMS з приватних мобільних номерів про нібито блокування карток клієнтів. У тексті таких повідомлень шахраї пропонували зв’язатися за невідомими номерами з метою отримання персональних даних клієнтів.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Повідомляється, що банк разом із операторами зв’язку вже заблокували номери шахраїв і передали інформацію до кіберполіції.
"За попередніми даними, шахрайське розсилання велося зловмисниками із Запоріжжя", - розповідають фінансисти.
Вони підкреслюють, що всі комунікації банку з клієнтами, у тому числі через SMS, банк веде "виключно із спеціального номера клієнтської підтримки 3700".
Раніше "Знай.ua" писав про те, що в Україні модернізується практично все, і, на жаль, навіть схеми роботи шахраїв, котрі нахабно грабують ваші авто, а потім ще й вимагають у жертви перерахувати їм гроші через банкомати і термінали iBox. Для переконливості експерименту, вони практично розігрують ціле шоу, просять описати свою зовнішність і вже потім надіслати кошти.
Старі методи на новий лад
Нещодавно постраждала від рук злодіїв і киянка Вікторія Симоненко: з її машини вкрали панель від магнітоли.
"Машина стояла у дворі, її розкрили. Нічого не вкрали, крім панелі. Я написала заяву в поліцію. І тут мені дзвонять і кажуть, що панельку повернуть. Але для цього я маю збігати до найближчого iBox у супермаркеті і покласти туди 500 гривень. Я ще торгувалася, кажу, я таку панельку на радіоринку куплю за 300 грн. Ну, добре, давай 300! Кажу, окей, у мене тут "кишеня" поруч, буду через 10 хвилин. Біжу. Знову дзвонять, мовляв, опиши, у що ти вдягнена. я злякалася, кажу: "Навіщо?" Мовляв, я тут недалеко, щоб бачив, що ти гроші кладеш. Відразу вийди з магазину, я подивлюся чек і віддам панельку, вона зі мною. Поклала 300 грн, взяла чек, вийшла, нікого немає. І тут до мене дійшло, що мене ще й на 300 грн розвели. Всіх підозрілих навколо оглянула, але як його впізнаєш?", - згадує жінка.