Взаємовідносини між лікарем і пацієнтом будуть регулюватися порядком надання первинної медичної допомоги. Тепер спілкування між ним та пацієнтами може проходити по телефону, а необхідність візиту додому залишається на розсуд медика. Про те, кому і в яких випадках телефонувати, розповів лікар, експерт Громадської Ради при МОЗ України Євген Гончар, - пише Обозреватель.

"Взаємини між лікарем і пацієнтом будуть регулюватися порядком надання первинної медичної допомоги. Він зараз перебуває на громадському обговоренні на сайті Міністерства охорони здоров'я, - каже Гончар. - На даний момент там зазначено, що рішення про надання медичної допомоги на дому приймається лікарем на його розсуд. Тобто, якщо він вважає за потрібне - він приходить додому, не вважає - не приходить".

Кому дзвонити, викликаючи лікаря, визначить конкретний медичний заклад - безпосередньо спеціалісту, медсестрі або в реєстратуру, зазначає він. Номери телефонів будуть вказані в декларації лікаря і пацієнта.

По телефону лікар може повідомити, що його візит додому недоцільний, дати рекомендації про те, чи варто пацієнтові самостійно звернутися за медичною допомогою, або дати практичну консультацію.

Популярні новини зараз

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

"Вибір йде не між візитом в амбулаторію або візитом до пацієнта додому. Ще один можливий варіант – телефонна консультація", - зазначає він.

При цьому, лікаря в цьому питанні ніхто не контролює, каже експерт. Однак, якщо пацієнту потрібна термінова медична допомога, то звертатися потрібно в "швидку", а не до сімейного лікаря - він обмежений у засобах надання допомоги при візиті додому, підкреслює він.

За словами Гончара, викликати лікаря доцільно тільки в тому випадку, якщо пацієнт не може до нього дійти сам фізично – наприклад, відноситься до маломобільної групи населення. В іншому випадку необхідно звернутися в медичний заклад самостійно, або викликати "швидку", якщо екстрена ситуація.

Дивіться: "Медреформа в Україні: що потрібно знати"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що медреформа довела українців до сказу. Міністерство охорони здоров'я скасувало звичну книгу запису виклику лікарів і ввело нову модель виклику лікаря додому. Як сказано на сторінці МОЗ у Фейсбуку, відтепер лікар може не приходити до пацієнта, якщо його візит не є обов'язковим.