Підрозділам на передовій надано право відкривати адекватний вогонь у відповідь.

Нещодавно в одному з інтерв'ю для ЗМІ командуючий операцією Об'єднаних сил Сергій Наєв поділився інформацією про нововведення у командування ЗСУ.

Він повідомив про те, що штаб військової операції надав підрозділам на передовій дозвіл відкривати вогонь у відповідь без погодження зі штабом.

“Командирам надано право самостійно приймати рішення щодо відповіді на обстріли задля збереження життя і здоров’я підлеглих та цивільних громадян.” – розповів Наєв.

Популярні новини зараз

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

Зміни у тарифах: мобільний оператор Lifecell зробив важливе оголошення

Жодних довгих дієт та виснажливого спорту: надійний спосіб схуднути до літа

Показати ще

Це рішення пов’язане в першу чергу з оперативністю прийняття рішення для зберігання людських життів, оскільки у бойових умовах чекати на узгодження найчастіше рівнозначно ціні людського життя. Тож командири підрозділів добре знають порядок застосування зброї та дотримуються його.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що на Житомирщині українські військові одного із підрозділів бойового забезпечення Десантно-штурмових військ Збройних Сил України показали майстер-клас висадки десанту з озброєнням із вертольоту МІ-8.

Як значиться на сторінці командування ДШВ ЗС України у Facebook, підрозділ відпрацював висадку десанту з використанням комплекту бортового обладнання "Адаптер-М1" – вважається більш ефективним на місцевості, рельєф якої не дозволяє посадку вертольота, під час надзвичайних ситуацій, або висадки на обмеженій ділянці, такій як дах будівлі, частково замінована територія тощо.

"Десантування за допомогою бортового обладнання є дуже важливим досвідом для наших військовослужбовців. Це дає змогу оперативно і без перешкод прибувати до місця висадки у бойовій обстановці, підвищити навички безпарашутного десантування з вертольоту, організувати оборону після приземлення тощо", – пояснив заступник командира підрозділу ДШВ.

Окрім того, під час занять десантники також відпрацювали десантування по штурмовому та евакуацію групи з місцевості, де вертоліт не може здійснити посадку.

МІ-8: технічні характеристики

Мі-8 — радянський / російський багатоцільовий вертоліт, розроблений ОКБ М. Л. Міля на початку 1960-х років. Наймасовіший вертоліт з двома двигунами у світі, один з наймасовіших вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання багатьох цивільних і військових завдань.