Трохи більше тижня тому в Україні вступили в силу зміни до Кримінального процесуального кодексу, а невтішні результати не змусили себе чекати.

Про це повідомляє Politeka.

Через так звані "правки Лозового" суди катастрофічно не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

Згідно з аналізом діяльності слідчих підрозділів, впродовж 10 днів по Україні суди встигли розглянути лише близько 60% клопотань про проведення експертиз, направлених слідчими Нацполіції.

"У нас за ці 10 днів зафіксовано 7782 факти смерті громадян. Слідчими розглянуто 5849 фактів. Тобто, це не є проблематикою. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1 949 фактів. І саме тут маємо певні складнощі", – зазначив заступник голови Нацполіції, начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Зазначається, що від судів отримано 794 дозволи на видачу тіл для захоронення протягом доби (41% від загальної кількості наданих клопотань). Протягом двох діб – 753 (39%), на третю добу – 259 дозволів (13%). Ще понад 120 дозволів (6,5% від кількості поданих клопотань) були видані за термін більше чотирьох діб."Це перший момент, коли кількість клопотань в судах з кожним днем буде зростати. Друге – можливість направлення подань в суди у вечірній час або у вихідні дні. Це теж поки у деяких регіонах є проблемою", – зазначає Невгад.

В управлінні вже було створено робочу групу для аналізу роботи слідчих підрозділів з моменту початку дії зміненого КПК (з 15 березня).

Раніше, народний депутат України Андрій Лозовий назвав штучний скандал довкола своєї правки до Кримінально-процесуального кодексу відвертою маніпуляцією.

У свою чергу народний депутат з фракції "Батьківщина" Олена Шкрум заявила, що поправка № 109 до Кримінально-процесуального кодексу "створена" на користь колег з "Опозиційного блоку" та колишніх регіоналів.

"Щиро дивуюсь, коли на огидні цинічні побрехеньки про "розгул злочинності", "виправдання злочинців Майдану" і т.д. відвертих маніпуляторів ведуться притомні люди… У вас, Альона Шкрум, я так розумію, просто партзавдання від Юлії Володимирівни написати про мене нєкую гадость. це ваше право, але згадувати при цьому наш святий Майдан - це, даруйте, низько" - зазначив Лозовий.

Нардеп зауважив, що, насправді ідея правки виникла внаслідок спілкування з адвокатським середовищем, в тому числі, з адвокатами політв'язнів-добровольців. Цю правку підтримав кращий на думку Лозового юрист України, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Георгій Логвинский, відомий у світі правозахисник і в минулому теж адвокат.

"Суть правки - дозволити оскаржувати необґрунтовані звинувачення. Припинити врешті ганебне затягування справ у судах, внаслідок чого страждають, перш за все, потерпілі, а також ті, кого безпідставно звинувачують у тих чи інших злочинах, а захистити свою честь та гідність ці люди та їх адвокати не можуть. Звинувачення щодо правки - абсолютно нікчемні і юридично безграмотні" - пояснив Лозовий.

До думки народного депутата приєдналися і інші люди. За свідченням активістів Майдану, усі хто звинувачують Лозового у внесенні правки, окрім Найєма, не були на Майдані, хоча нині на цій темі намагаються спекулювати.

Нові правила поховання: скандальні норми почнуть діяти вже 15 березня.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що депутати влаштували криваву бійку у студії.