У зв'язку з останніми поправками до законодавства України стосовно процедури поховання, порядок отримання дозволів для видачі тіл померлих для поховання не зазнає істотних змін.

Цю інформацію повідомила прес-служба прокуратури міста Києва, пише Facenews.

"Прокуратура міста Києва повідомляє, що з метою зняття соціальної напруги правоохоронними органами та судово-медичними установами буде впроваджено в практику проведення дослідження тіл померлих судово-медичними експертами на підставі рішень уповноважених співробітників поліції, які будуть оформлятися письмово на місці події, з подальшим призначенням судово-медичних експертиз", - повідомляє відомство.

До того ж, у прокуратурі підкреслили, що строк для встановлення причин смерті не буде збільшено, а порядок отримання дозволів для видачі тіл померлих для поховання істотно не зміниться.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", більшу частину мешканців Києва після смерті кремують. Це відбувається з-за того, що родичам ніде ховати покійних і коштує це дешевше. Фахівці відзначають, що в столиці не будують нових кладовищ, вважаючи за краще зносити старі, а на їх місцях зводити офісно-розважальні заклади або суди.

Популярні новини зараз

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"

Показати ще

За оцінками експертів, зараз в Україні налічується приблизно 35 тисяч місць поховання, але більшість з них знаходяться у сільській місцевості.

Також портал повідомляв про те, що в Україні прийняли зміни до закону щодо процедури поховання. Експерти жорстко розкритикували рішення парламентаріїв. ЗМІ відзначають, що нововведення можуть нести в собі корупційну складову, а також складності з розкриттям злочинів, - пише Politeka.

Фахівці відзначають, що слідчі будуть "домовлятися" з судмедекспертами в моргах про те, щоб прийняти і тримати тіло покійного. А якщо не вдасться домовиться правоохоронцям, в морг підуть родичі покійного.