Більшість українців після смерті кремують, оскільки це коштує дешевше, ніж поховання.

Про це повідомляє Politeka.

В Україні налічується близько 35 тис. місць поховання. Як правило, це сільські кладовища, де людей ховають в гробах. А ось у жителів міста виникають проблеми з похованням загиблих родичів.

“У нас зносять старі кладовища, а на їх місцях будуються то офісно-розважальні заклади, то будівлі судів. Пам’ятаєте, як суд побудували на кістках? Просто могили знесли і побудували будівлю суду. Там дійсно творилася чортівня”, – говорять фахівці.

Наприклад, в Києві, за словами експертів, немає непереповнених кладовищ. Якщо люди дуже хочуть поховати родича в столиці, то їм доводиться платити хабарі державним службам і комунальним конторам.

Альтернативний варіант для багатьох городян – кремація. Цей ритуал коштує набагато дешевше, але тут теж не все так просто. Експерти відзначають, що крематорії є лише в Києві, Харкові та Одесі. Померлих для спалення везуть туди з інших міст.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

У Києві кремують близько 90% померлих, а в інших містах – приблизно 70%.

В країні немає приватних крематоріїв, при цьому їх будівництво поки не передбачається. Мінімальна вартість кремації зараз становить 5 тис. грн.

Варто відзначити, що раніше у Дніпрі з'явилися унікальні еко-труни, зроблені з картону. Однак фотосесія з незвичайними предметами поховання викликала несхвалення соціальних мереж.Ідея екологічних трун належить Катерині Спіциної. Дівчина зазначає, що вона перша реалізувала подібну ідею в Україні. Такі труни допомагають заощадити деревину. Для їх виробництва необхідно на 80% менше дерева, ніж для звичайного труни.

"Кожен труну я розробляла особисто, вони все унікальні. Можна вибрати будь-який принт, в основному популярністю користуються квіти, абстракції і вишиванки. Ми продаємо труни в середньому ціновому сегменті. Дорожче, ніж гнилі дошки, оббиті синтетикою" - розповідає Катерина.

Розкладається еко-труну до одного року і витримує 105 кілограмів. Не рекомендується використовувати картонні труни в дощову погоду.Катерина Спіцина зробила дві моделі еко-трун, які можна використовувати і при житті в якості шафки.

У Рівному жінка зарізала чоловіка і поїхала відпочивати в Єгипет.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українську "чорну вдову" підозрюють у вбивстві мільйонера.