В Україні вирішили переглянути законодавство щодо норм будівництва житла у великих містах, зокрема змінити правила розташування будинків та збільшити кількість будівель соцінфраструктури та парковок.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Мінрегіонюуд планує оновити проект державних норм будівництва, у якому буде встановлено максимально допустиму щільність забудови.

"Височезні багатоповерхівки, які примикають одна до одної, відсутність зелених зон, катастрофічна нестача закладів соцінфрастуктури, організованих парковок - це все наслідки недосконалого містобудівного законодавства в Україні", - написав заступник міністра.

Популярні новини зараз

Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Показати ще

За словами Парцхаладзе, багатоповерхівки створюють величезну купу проблем для жителів, адже немає куди віддати дитину в дитсадок, немає де прогулятися з друзями, немає де поставити машину, вигуляти собаку і багато іншого.

"Сьогодні у діючому містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок відносно поверховості, і через це вони часто забудовуються на 90%, а то і на всі 100%. Тому в оновленому проекті ДБН щодо планування та забудови територій ми вводимо максимально допустимий % забудови ділянки, щоб унеможливити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів", - додає Парцхаладзе.

Якщо планується зводити багатоповерхівку, то це означає, що більша плоза землі повинна бути задіяна під облаштування цієї площі. І чим більше мешканців проживає в даному будинку, то і умови повинні бути максимально комфортними, чого нині можна рідко зустріти.

Так, для проектування будинку вище 11 поверхів максимально допустимий % забудови земельної ділянки - 30%, інші 70% - облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків.

Дивіться: купуємо квартиру. Важливі нюанси

Як повідомляв портал "Знай.ua", тим, хто думає про покупку квартири, розповіли, де в Україні найдешевше і де найдорожче житло. За даними експертів, найдешевші квартири можна знайти в окраїнних районах обласних центрів.