На засіданні архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації внесли зміни в генплан села Підгірці Обухівського району, фактично узгодивши тим самим скандальне будівництво висотки в проблемної болотної місцевості.
Це випливає з протоколу засідання, отриманому в ОДА на інформаційний запит журналістів.
Як випливає з документа, засідання містобудівної ради по Підгірців відбулося, хоча про його проведення на офіційних сайтах органів влади не анонсувалося і про його підсумки не повідомляється. Більш того, на сторінці містобудівної ради в Facebook після слухань чиновники оприлюднили тільки дані про засіданнях №№ 1, 3 і 4, на яких виносилися містобудівні питання по інших селах Київщини. Даних про засідання №2, на якому вирішувалася доля села під Києвом і його жителів, чомусь засекречена: інформація про висотну забудову Підгірців на даний момент у відкритих джерелах відсутня.
Ймовірно, така поспішність і секретність пов'язана з тим, що рішення про будівництво "свічок" в Підгірцях носить явний корупційний характер. Про засідання представники громадськості, екологи, журналісти та мешканці Підгірців дізналися вже постфактум.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Як уточнили журналістам учасники засідання, на слуханнях пропозицію схвалити зміни в генплан села Підгірці особисто домагався відомий сільський голова і фігурант корупційних розслідувань Сергій Кравченко.
Його позицію підтримував ще один одіозний чиновник - скандальний глава містобудівної ради Дмитро Ликов, який раніше фігурував в ряді будівельних скандалів і підозрювався в порушенні містобудівного законодавства.
Як випливає з протоколу засідання №2, з подачі г-нів пана Кравченка і Ликова фактично дається зелене світло будівництву 9-поверхового ЖК "Park Lake City" (висотою 30 метрів). Забудовником виступає група компаній "DIM" Олександра і Андрія Насиковський.
Раніше багато місцевих і центральних ЗМІ повідомляли, як в Києві "DIM" Насиковський намагається схемно і незаконно зводити будинки на проблемних земельних ділянках за допомогою "фірм-пустушок", знищенням парків і в обхід думки киян, біля будинків яких з'являються небезпечні ЖК.
Також журналісти з'ясували, що в Києві Насиковський не виконує своїх соціальних зобов'язань - ремонти в сусідніх будинках з його житкомплексом не здійснено, а компенсації постраждалим власникам знесених гаражів не виплачено. Також розкрилося, що вже побудовані в столиці компанією об'єкти вже починають тріщати по швах і протікати.
Відзначимо, журналісти проекту "Стоп корупція" провели незалежне розслідування по Підгірцям, встановивши, що лобіювання Кравченком висоток Насиковський в селі має всі ознаки корупційної активності: сільрада чомусь відмовився від коштів забудовника у вигляді пайової участі, всі рішення про будівництво приймаються кулуарно в обхід думки жителів Підгірців, а Обухівська райдержадміністрація та екологи не погоджували проект будівництва через безліч зауважень. Зокрема, ЖК "Park Lake City" збираються побудувати на торфовищах - небезпечній для висотної забудови місцевості. Є у проекту ЖК і ряд інших системних вад.
Не зайвим будемо додати, що журналісти також з'ясували: чиновники сільради (не без відома пана Кравченка) примудрилися провести багатомільйонний тендер, який визначив переможця-підрядника буквально за кілька хвилин (заздалегідь визначеним). Так, в грудні 2017 р київська влада виділила Підгірцям 9 млн грн в якості компенсації за звозиться сюди зі столиці сміття, але гроші, що надійшли, сільрада чомусь вирішила витратити на ремонт дороги, а не на облаштування місцевої школи, в якій навчаються діти з сусідніх сіл. При цьому місцева громада взагалі не знала про перерахування грошей з Києва і вже тим більше не підозрювала, на що ці кошти будуть витрачені. Цим зловживанням вже займаються правоохоронці.
У зв'язку з цим у ЗМІ виникає питання в об'єктивності рішень Кравченка, Ликова та інших чиновників, зокрема, і про дивне поспішне підігравання групі компаній DIM з явними ознаками корупції та зловживань. Ймовірно, незабаром роботою Кравченка-Ликова зацікавляться не тільки журналісти, а й правоохоронці з антикорупційними органами.