Міністерство освіти та науки України нагадує, який статус мають дипломи, отримані на тимчасово окупованих територіях Донбасу та РА Крим.
Як повідомили на офіційному сайті відомства, документи про вищу освіту, видані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також в АР Крим, не мають юридичної сили на території України та інших держав.
"МОН України нагадує, що дипломи та інші освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та АР Крим, не визнаються та не мають юридичної сили ні в України, ні в інших країнах світу", - йдеться у повідомленні.
Водночас у міністерстві зауважили, що студенти, які розпочали навчання до 2014 року в закладах вищої освіти України на території Донецької та Луганської областей, що опинилась під окупацією, можуть продовжити навчання у будь-якому виші України.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Також в МОН нагадують, що ті студенти, які навчалися після 2014 року на окупованих територіях, можуть зараз пройти в Україні переатестацію для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання.
А для тих студентів з окупованих територій, які планують здобути вищу освіту в Україні, можуть вступити до переміщених або уповноважених закладів вищої освіти за спрощеною процедурою. У 2018 році вступники можуть звернутися до них з 19 червня до 30 вересня. Всю необхідну інформацію абітурієнти можуть знайти на сайті Міністерства освіти та науки.
Як реформа змінить освіту в Україні
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні стартувала нова освітня реформа, яка кардинально змінить систему навчання у школах. Від старих стандартів майже нічого не лишилося. Але це поки що в теорії. В рамках нового закону найбільше уваги приділили першокласникам: тепер вони більше не сидітимуть за партами, а засвоюватимуть звання посеред іграшок, на карематах.
Торкнуться нововведення і старших класів, їх з'єднають в окремий курс "Природничі науки", куди входять загалом шість предметів: фізика, хімія, астрономія, екологія, біологія та географія. Це дозволить опрацювати комплексний підхід до навчання кількох дисциплін одночасно.