Продукти на українських ринках дорожчають останнім часом помітно і стабільно. Поки покупці скаржаться, виробники дають своє пояснення ситуації. Виявилося, проблема не тільки в інфляції.

НБУ вважає, що внутрішній попит підвищився, тоді як аграрії говорять про відсутність інвестицій та підвищення цін на енергоресурси. Як наслідок – українці буквально "вегетаринізували" свій раціон, адже м'ясні та молочні вироби стали далеко не всім по кишені.

Тільки минулого місяця змінилася вартість 11 позицій у переліку 23- х соціальних груп продуктів. За даними Держстату, здешевшали хіба що овочі, гречка, яйця.

Капуста тепер коштує в середньому менше на 8 гривень, буряк – на гривні, морква та картопля – на 2,5 гривень, курячі яйця – на гривні, гречана крупа – на 1 гривню.

Зате сир поступово б'є рекорди дороговизни, наближаючись до позначки у 100 гривень і вже у вересні слід очікувати нових цінників. Така ж ситуація зі свининою та фруктами.

Популярні новини зараз

Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Фахівці пояснюють це скороченням кількості м'яса на ринку та зменшенням обсягів його експорту. Впливає також відсутність державного регулювання цін, тому соціально значущі товари відпустили " у вільне плавання".

Крім того, в українському законодавстві немає чітких механізмів регулювання продовольчого ринку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців готують до нового зростання тарифів.