У квітні населення та бізнес збільшили на 15,7 млрд грн суми на депозитах в українських банках – до 499,9 млрд грн (загальна сума гривневих та валютних депозитів).

Такі дані наводить Національний банк.

"За місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1,0% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки. Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який у березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%", - зазначили в НБУ.

Регулятор також констатує, що "дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%".

Водночас за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд грн - загальний портфель кредитів банків у національній валюті. Фінустанови продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізосіб (приріст за місяць становив 1,7%). Портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).

Регулятор констатує, що на процентних ставках комерційних банків, як і очікував Національний банк, продовжила відображатися низка його попередніх рішень щодо підвищення облікової ставки. Насамперед на жорстку монетарну політику НБУ, як і в попередні місяці, реагували ставки для бізнесу. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць від 11,0% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – від 16,6% до 16,7% річних.

Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – від 10,8% до 11,0% річних. Це позначилося і на вартості нових кредитів для фізосіб.

Популярні новини зараз

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Показати ще

Варто відзначити, що раніше Національний банк України випустив срібну колекційну монету, яка присвячена копанню картоплі. Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Запустити монету в обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року.

"(Монета) присвячена розкриттю у художньо-образній манері іронічного образу українського архетипу. Загально відомо, що серед споконвічних цінностей українців - земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, а також робота на ній тисячоліттями об'єднують чоловіка і жінку, що символізують дві фігури у формі серця", - йдеться в повідомленні НБУ.

На аверсі монети розміщено зображення дерева життя, з дзеркальною верхівкою на тлі поля і позолочена картопля (так само на дзеркальному тлі). Унизу розміщено малий державний герб України та рік карбування монети.

На реверсі монети – зображення сгорбленных чоловіки і жінки.

Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Вага монети складає 31,1 грам, діаметр 38,6 міліметрів. Запустити монету у обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року.

В Іспанії український хакер пограбував банки на мільярд доларівНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Нацбанк осідлав готівкову гривню.