В Україні з 15 червня набула чинності заборона на досить популярний препарат "Энтерожерміна", який призначений для лікування і профілактики дисбактеріозу кишечника.

Відповідне розпорядження прийняла Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Мова йде про "Энтерожерміне", капсули № 12 (по 12 капсул у блістері, по одному блістеру в картонній коробці), виробництва "Санофі Сек.п.A.", Італія.

Хочеться підкреслити, що причина цього зовсім не те, що препарат не відповідає якості.

Популярні новини зараз

"Війна на території росії": відомий астролог назвав час, коли Україна відчує мир

Поповнення картки через термінали ПриватБанку: чому гроші можуть не зарахуватись

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Причиною стало те, що ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" добровільно відкликала серії 2043, 2046, 2063, 2072, 3055, 3056, 2053, 3047, 2036, 2037, 3028, 3033, 3037, 3042, 3046.

З допомогою "Энтерожерміна" проводиться лікування та профілактика дисбактеріозу кишечника і пов'язаного з ним ендогенного дисвитаміноза, а також допоміжна терапія, спрямована на відновлення нормальної мікрофлори кишечника, порушеною під час лікування антибіотиками або хіміотерапевтичними препаратами.

Нагадаємо, в Україні під заборону потрапив популярний препарат, аналог "Но-шпи" – "Но-Х-Ша" харківського виробництва.

Про це повідомили представники Державної служби лікарських засобів і контролю за наркотиками.

Розпорядження на заборону лікарського засобу з'явилося після термінового повідомлення від представництва відомства в Донецькій області.

Під заборону потрапив препарат - розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 2 мл в ампулі, 5 ампул у пачці з картону виробництва АТ "Лекхім-Харків".

У повідомленні донецького представництва йшлося про виявлення в обігу даної серії лікарського засобу (з нанесеним на упаковку реєстраційним номером Б-250-95 № 05314) з інструкцією для застосування, призначеної для Республіки Узбекистан. Крім того, у препарату відсутній сертифікат якості від виробника, і термін придатності препарату закінчився ще 1 липня 2017 року.

У зв'язку з цим Держлікслужба заборонила обіг серії незареєстрованого препарату і зобов'язав всі суб'єкти господарської діяльності перевірити його наявність і вжити заходів щодо вилучення з обігу для подальшої утилізації або знищення.

Як повідомляв портал "Знай.uа", відомий в Україні лікар-педіатр Євген Комаровський закликав припинити приймати популярні останні 70 років, які є практично в кожного - антибіотики "Левоміцетин". Як пояснив фахівець, цей препарат викликає масу побічних ефектів, крім того, раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати.