В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що 3% розчин перекису водню не загоює і не знезаражує рани.

Про це повідомляє Українська правда.

"Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік", – пояснює Супрун.

Сумнівною очільниця МОЗ назвала властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.

На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів".

Перекис водню ефективний для механічного очищення рани – тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою, пояснює Уляна Супрун.

Популярні новини зараз

Даша Астаф'єва дала головну пораду всім "Холостячкам" - Мішина і Огнєвіч допустили фатальну помилку: "Ніколи не терпіть..."

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Показати ще

Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові).

Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

Раніше повідомлялось, що уряд все більше впроваджує медичну реформу в Україні. Важлива складова тут - зміна відносин "сімейний лікар-пацієнт". Таким чином, пацієнт має право самостійно обирати свого лікаря, а доходи фахівців напряму будуть залежати від того, скільки пацієнтів складається під його наглядом і скільки відповідних договорів складено.

МОЗ вирішив дати чіткі інструкції щодо того, як же пацієнту вибрати собі хорошого лікаря. Пацієнту необхідно виконати кілька нескладних кроків.

Визначтеся з лікарем

Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря – чудово, зупиніть вибір на ньому. Ні? Тоді скористайтеся принципом "сарафанного" радіо – розпитайте друзів, родичів, колег. Напевно з декількох лікарів, про яких вам розкажуть, ви зможете обрати свого.

Або ж зверніться до місцевого відділу охорони здоров'я, де вам розкажуть про лікарів, які працюють у вашому населеному пункті чи районі, або в будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями особисто.

Підпишіть договір

Після того, як ви визначилися з лікарем, вам необхідно підписати з ним договір. При цьому, незважаючи на те, що договір є безстроковим (вам не потрібно кожен рік його перепідписувати), ви можете змінити свою думку і підписати договір з іншим лікарем.

Все, що вам потрібно для підписання договору - паспорт та ідентифікаційний номер (для дитини – ще й свідоцтво про народження).

Медична реформа 2017: які зміни чекають українців.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українців атакував агресивний вірус.