Медична реформа от-от запрацює в Україні і громадянам вже потрібно готуватися до нововведень, щоб деякі моменти не стали сюрпризом у найбільш невдалий час. Нова медицина передбачає кардинальні зміни в сфері обслуговування населення, починаючи від угоди з конкретним лікарем, повністю автоматизованої системи і закінчуючи платними послугами та страховкою. Що ще готує реформа та як зміниться життя українців вже з цієї з весни.

Реформа вступає в дію з 1 квітня 2018 року. Терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цих цілей створили спеціальну організацію - Національну службу здоров'я. на все це уряд не пошкодував 8, 2 мільярди гривень.

Відзначається, що кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. Пацієнтами. Для педіатрів це - 120 тис. грн/міс. Гроші дістаються лікарні, а не лікаря. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.

Серйозною проблемою на сьогодні залишається питання кадрів. У державних мед закладах катастрофічно не вистачає спеціалістів, особливо педіатрів та терапевтів.

Популярні новини зараз

Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються

Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня

Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні

"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте

Показати ще

Перед тим, як потрапити на прийом до вузькопрофільного спеціаліста(кардіолог, ЛОР, гастроентеролог і т.д) спочатку варто прийти на консультацію до сімейного лікаря та отримати відповідне направлення.

У поліклініці, яку ви відвідуєте вам запропонує меморандум - контракт з сімейним лікарем або педіатром. Це кардинально змінює систему. Якщо раніше кожен громадянин був умовно закріплений за дільничним лікарем, то тепер кожен самостійно обиратиме, до якого саме лікаря в подальшому звертатись. До того, ж в будь-який момент можна обрати іншого, при цьому договір з попереднім спеціалістом автоматично розривається.

Ще одним вадливим моментом нової медицини є фінансова сторона. Відтепер практично усі медичні послуги у тому числі аналізи будуть платними. Остаточний прас з розцінками українці побачать у 2019 році. Однак за попередніми підрахунками уряду ціни для більшості будуть не по кишені.

В залежності від обсягів бюджету на медицину частина послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно - за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.

Що ще потрібно знати про реформу

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям представили приблизні розцінки лікарів після введення реформи.