Україна вшанувала окремим святом добровольців, які убезпечили її від поширення російської агресії в 2014 році. Юристи, економісти, підприємці, вчителі, будівельники, студенти та представники інших професій покинули свої справи, бізнес і навчання, будинки й сім’ї для того, аби піти в бій під синьо-жовтим прапором, ідеться в сюжеті ТСН.
У цей день нагороди вручали не лише в тилу, а й на передовій. Для бійців 25-го батальйону "Київська Русь" їх привезла волонтер Аліна Тєрєхова.
"Це Хрест Мазепи. Відзнаку до 25-річчя ЗСУ та відзнаку від командира сухопутних військ", - показала вона медалі журналістам.
55-річний Сергій Безпалько пішов на фронт без думок про пільги чи зарплату.
"Кожна людина, котра служила в армії на початку, по факту є доброволець", - вважає інший боєць 25-го бату Сергій Федосенко.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Волонтерськими нагородами нині відзначили тих, хто на війні від самого початку, більшість цих хлопців пройшли Дебальцеве.
Командира батальйону називають "Батею". Після двох поранень його призначили на посаду в військомат, але він не зміг усидіти в тилу.
"Чесно кажучи, коли приїхав, серце щиміло, одразу спогади, як перебували в оточення. Серце боліло", - зізнався комбат.
Про тодішнє забезпечення від держави нині військові пригадують із гумором.
"Ні сала, нічого не було. Раз дали м'ясо 68-го року, заморожене", - каже боєць "Київської Русі" з позивним "Шума".
Боєць "Худий" із тих добровольців, хто донині не зламався, не пішов із армії, а продовжує боротьбу на передовій.
"Хлопці чесно служать. Це люди, котрі в 15-16 роках підписали контракт", - каже він про своїх товаришів.
Про що він і побратими шкодує – то це про колишні наступи та звільнення міст і селищ. Без цього, зізнається боєць, утримати мотивацію на належному рівні важко.
Як раніше передавав портал "Знай.ua", сьогодні в Україні відзначається День добровольця. Це свято офіційно встановлене рішенням Верховної Ради 17 січня 2017 року.
Саме 14 березня вшановують наших захисників, віддають належне їх мужності та ролі у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави.
Судячи з історії, добровольчі батальйони ніколи не були дивиною, для українців це звичне явище. Часто найкращим прикладом науковці називають Запорізьку Січ - воєнізовану структуру людей, які століттями охороняли спокій свого народу та підтримували мир.