Венеціанська комісія, яка аналізувала новий український закон про освіту, не підтримала домагання Угорщини щодо утиску національних меншин.
"Відкриємо таємницю до публікації офіційного висновку - значна кількість зауважень української сторони були прийняті, висновок збалансований і конструктивний", - написала в Facebook міністр освіти Лілія Гриневич.
Тому міністерство погодилося продовжити перехідний період для нових норм по мові. Офіційний висновок комісії буде опублікований в понеділок.
"Сама теза висновок полягає в тому, що стаття 7 є рамковою і підлягає подальшій деталізації, зокрема в Законі "Про загальну середню освіту", - написала Гриневич.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Комісія також підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Ряд питань застосування мов має вирішуватися спеціальними законами. А це означає, що претензії Угорщині не підтримані.
Однак в інстанції підтримали перехідний період, який повинен тривати до 2020 року.
Гриневич про закон
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна відмовляється міняти статтю закону "Про освіту", яка стосується мовного питання в школах. Лише введення в силу деяких положень документа можуть перенести.