Українці, відчувши практично літнє тепло на вулиці, поспішають вибратися відпочити на природу. Але в лісі слід бути акуратним, адже такий відпочинок може закінчитись укусами лісових кровопивців - кліщів.

Із приходом тепла до лікарень масово почали звертатись українці, які стали жертвами кліщів. Саме зараз у цих кровопивць триває "високий сезон", адже на початку травня вони особливо активні, бо шукають поживи після затяжних холодів.

За словами хірурга Віктора Сидоренка, жертвами кліщів, які є збудниками небезпечних вірусів і можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю, стають і дорослі, і діти.

"Найчастіше кліщі осідають на підколінні, у пахвині, у пахвових ділянках, під вушками, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він іде, тут є перепона - і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від 5 до 10 років не їсти, а чекати саме вас", - розповів лікар у сюжеті ТСН.Ранок.

Популярні новини зараз

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Показати ще

Медики закликають українців не намагатися здерти з себе кліща і не експериментувати із народними методами. Краще обережно, щоб не роздушити, витягнути кліща, розкручуючи в один бік.

"Екзодові кліщі є переносниками багатьох вірусних захворювань, але зараз у місті Києві ми реєструємо випадки зараження на таку хворобу, як хвороба Лайма або екзодово-кліщовий бореліоз. З січня до квітня включно цього року до нашої лабораторії особливо небезпечних звернулися 92 особи. Це кияни, які підпали під напад кліщів", - розповіла завідувач паразитологічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Харкун.

Перші прояви хвороби Лайма дуже нагадують симптоми звичайного грипу: лихоманка, підвищена температура, загальна слабкість, біль у суглобах. Тому у разі укусу кліща звертатись до медиків слід обов'язково, щоб уникнути розвитку небезпечної хвороби. Без надання допомоги виникнуть ускладнення з боку центральної нервової та серцевої системи.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, як уберегтися від укусів змій, павуків та скажених собак.