В Україні планують зносити застарілі багатоквартирні будинки "хрущовки" в міру створення ОСББ.
За словами віце-прем'єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, в даний час уряд веде переговори з місцевими органами влади з метою визначити території, на яких планується вести багатоповерхове будівництво.
"Це питання безпосередньо стосується питання створення ОСББ, залучення" теплих кредитів", впровадження програм Фонду енергоефективності і так далі", - сказав віце-прем'єр в інтерв'ю "апостроф".
За його словами, потрібен генеральний план забудови. Однак коли такий буде не знає ніхто.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Для нас важливо прийняти генеральний план, показати, як буде організовано будівництво житлового та соціального секторів, дитсадків, шкіл. Тільки після цього можна говорити, якому інвесторові що зносити. Просто рішення знести" хрущовку "і побудувати там багатоповерхівку, отримавши прибуток, не може задовольнити суспільство ", - зазначив Зубко.
Хрущовки в Україні
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що так звані малогабаритні квартири не будуть опускатися в ціні, і навіть можливе зростання їх вартості. Про це заявив експерт з нерухомості Іван Кудояр, передає Обозреватель.
"Природно, є категорії житла, які не будуть падати в ціні, вони можуть навіть підвищуватися. Це маленькі квартири. Зараз забудовники націлені на будівництво саме маленького житла, смарт-житла в 25-30 квадратних метрів. Такі квартири як користувалися попитом, так і залишаться, їх будуть купувати і ціна може підвищуватися ", - припустив він.
У Харкові жителів кількох багатоповерхівок вимушено відселять. Це пов'язано з тим, що їхні будинки потрапили в зону будівництва нових станцій метро в місті.
Про це повідомив харківський міський голова Геннадій Кернес. Він пояснив, що громадян запропонують компенсацію. Їхнє майно викупить місто. Мер Харкова уточнив, що ринок на Одеській не зноситимуть. Він не потрапляє в зону будівництва підземки. "Але я думаю, що власники в порядок ринок", - висловив надію глава міста. Кернес уточнив, що до активної фази робіт з прокладання метро місто приступить з початку 2018 року.