Гостре й актуальне питання на всі часи: придбання житла. Частина населення вже навіть не заморочується з цього приводу і просто знімає квартиру. А ось інші день у день збирають зароблені гроші, щоб в один прекрасний момент увійти у свій власний будинок. Щоб купити квартиру простому українцеві потрібно довго і старанно працювати. Гарний варіант, коли житло дістається в спадок від родичів або, коли батьки допомагають молодій сім'ї та спільно дарують гніздечко. Але що робити тим, хто не розраховує на такі дорогі подарунки? Як заробити на квартиру в умовах вічної кризи, малої зарплати та зростаючих цін? Пропонуємо розібрати найпоширеніші варіанти заробітку грошей для придбання квартири.

Визначте точну мету і озвучте завдання: яку саме квартиру ви хочете і що для цього потрібно зробити

Давайте почнемо з самого початку. Якщо у вас є мрія або чітка мета: хочу купити квартиру. Правильне і мудре рішення розібрати це питання з усіх боків і тільки потім розглядати варіанти по досягненню цієї мети.

1. Яку саме ви хочете квартиру. В якому місті, районі, місцевості. Приблизна квадратура. Ринок первинний або вторинний. Із ремонтом чи без. Вартість.

2. Якими статками ви розпоряджаєтеся зараз. Звідки можна очікувати допомогу. Заробіток на поточний момент і перспективи на майбутнє.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

3. Розгляньте всі можливі варіанти доходу: як можна заробити на квартиру саме у ваших умовах. Виберіть оптимальний шлях, також подбайте про запасний варіант.

4. Складіть детальний план дій. Де, коли і як ви будете заробляти на квартиру. Скільки на це вам знадобитися часу. Розгляньте можливе скорочення витрат у різних сферах свого життя.

5. У ході просування до мети, ваш план буде коригуватися. Це нормальний процес, якого не уникнути. Звільнилися з роботи. Терміново потрібні гроші на лікування. Дружині захотілося нову шубу. Ви відкрили власну фірму. Та інші життєві обставини.

Отож щоб зібрати необхідну суму з нуля на придбання квартири цілком реально. Якщо підійти до питання з розумом і однозначно без негативних гасел: "у мене нічого не вийде", "це неможливо".

У більшості випадків молодим українцям: подружжю або студенту, житло дарують родичі. Це поширене явище, коли мама і тато працювали все життя, щоб заробити своїй дитині на квартиру. Для них це радість і гордість за свою працю. Дівчині, хлопцю або молодій сім'ї житло дістається без зайвих зусиль, хіба що на ремонт доведеться заробити грошей, але це вже питання другорядне. Що стосується новоствореної сім'ї, то в Україні є програма щодо забезпечення квартирами. Інша справа в наявності коштів на цей акт доброї волі та виконання державою таких зобов'язань.

У боротьбі за покупку квартири всі засоби хороші: зібрати, заробити, накопичити, позичити

Коли загальний план складений, і квартира мрії вже паморочиться у вашій уяві, приходить час діяти. Розберемо варіанти надбання коштів на омріяне житло.

1. Позичити або взяти в кредит. Якщо кошти потрібно назбирати дуже швидко, то тут є два найпоширеніші варіанти: пройтися по багатим родичам і друзям, у пошуках потрібної суми або відправитися в солідний банк, щоб взяти кредит на житло. Так само можна розглянути іпотеку, якщо ви молоді, енергійні й у вас є сім'я, отримати таке щастя цілком можливо. У такому випадку завжди пам'ятайте, що борги, кредити та іпотека - не уберігають вас від регулярних виплат. При будь-якому розкладі гроші потрібно десь брати, щоб повертати борги.

2. Заробити. У разі, коли поспішати вам нікуди. Й у вашому особистому плані з купівлі нерухомості проставлений тривалий термін виконання. Можете активно зайнятися своєю кар'єрою. Заснувати особисту справу. І тим самим значно поповнювати запаси скарбнички "на житло". Такий варіант можна сміливо назвати перспективним. Так ви працюєте не тільки для того, щоб купити квартиру, але і в цілому, щоб гідно забезпечити своє життя і життя близьких вам людей.

3. Накопичити. При такому виборі кожна копієчка буде на рахунку. Тут немає ілюзії пристойного заробітку, хоча б на перших парах. Якщо ваш дохід середній і найближчим часом немає перспективи кар'єрного росту, нової високооплачуваної роботи та інших фінансових досягнень. То накопичувальна система буде тривати роками. Головне розрахувати все правильно і придбати довгоочікуване житло собі, а не своїм онукам.

4. Пошук інших варіантів. Якщо раптом ви зрозуміли, що жоден з представлених способів вам не підходить: родичі бідні з них взяти нічого, із кредитами не хочу зв'язуватися, тривала перспектива заробітку з шикарною кар'єрою - не моя стихія, а збирати гроші я буду до пенсії з такою зарплатою і запитами - просіть допомоги у держави. У нашій країні є програма, яка готова підтримати молодих і активних, ось тільки є питання, скільки доведеться чекати в черзі. Де дають квартири, і на яких умовах, інформацію можете знайти в інтернеті.

Заробити гроші на покупку квартири за кордоном досить поширений варіант в Україні. Так виходить набагато швидше, якщо тут у вас зарплата середня і перспектив на зростання рівня доходу немає. Багато молодих людей, таким чином, вже заробили собі на житло. Оптимальний варіант – близькі країни, наприклад, Польща, Чехія, іноді розглядається Росія, але тут все залежить від роботодавця. Італія, Фінляндія, США, Канада - пропонують як довгострокову та й сезонну роботу. У прогресивних країнах зарплата набагато більша, тому українці прагнуть кілька років попрацювати за кордоном, щоб придбати житло на батьківщині.

Як заробити на квартиру: освіта, депозити, обмеження

Для тих, у кого питання про придбання житла стоїть гостро, із вуст часто звучить ключова фраза: "на якій роботі потрібно зачепитися, щоб отримувати такі гроші?". Все дуже просто - на високооплачуваній. Про пошук такої роботи потрібно піклуватися завчасно, ще з моменту вступу до вузу. Набиратися досвіду, освоювати нові навички та вміння. Постійно рости у своєму розвитку. Ось тоді то, на вашому шляху зустрінеться шикарна посаду. Завдяки якій ви зможете купити квартиру своєї мрії.

Одним із варіантів додаткової краплі грошей у загальний дохід сім'ї з метою придбання власного будинку, може бути депозитний вклад. Високі відсотки по банківських депозитах значно прискорюють процес накопичення. Головне вибрати правильний банк із хорошою програмою і покласти гроші. Ви й не помітите, як через деякий час ваш бюджет збільшитися, а довгоочікувана квартира стане ще ближче.

При будь-якому варіанті, коли в родині намічається велика покупка, свої запити потрібно хоча б трохи стримувати. Складіть список, у чому і де себе можна обмежити. Часом реальна картина отверезює. Коли розумієш, скільки грошей роками йшло на різне "сміття", хочеться самого себе поставити в кут за погану поведінку.