Існує безліч суперечок про користь і шкоду денного сну. Одні кажуть, що не можна піддаватися бажанням задрімати зайві півгодини в денний час, коли інші настійно рекомендують приділити зайвий час для сну.
Розглянемо кілька факторів, які вказують на те, що денний сон корисний.
1. Короткий сон робить тебе розумнішим
В Японії люди дуже багато працюють, їх можна назвати справжніми трудоголіками. У цій країні денний сон є свого роду ритуалом. Якщо людина засинає на ходу - значить, вона сильно втомлюється, і їй просто необхідний деякий час, щоб відновити сили.
2. Короткий сон поліпшує пам'ять і здатність до навчання
За даними американських вчених, короткий сон дозволяє підбадьорити нейрони, які відповідають за сприйняття інформації і структурування раніше отриманої.
3. Короткий сон підвищує здатність до творчості
Раніше вчені і творці мали особливий денний графік. Деякі відомі люди давніх часів спали дуже мало, але при цьому ніколи не відмовляли собі в короткому денному сні. Навіть 20 хвилин сну допоможуть поліпшити асоціативне мислення й уяву, необхідні при створенні чогось нового.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Скільки потрібно спати?
2-5 хвилин. Навіть такий короткий сон цілком допомагає побороти сонливість, але ефект буде недовгим.
5-20 хвилин - поліпшить уважність, витривалість, рухову активність.
20-30 хвилин сприяють поліпшенню довгострокової пам'яті і когнітивних здібностей. Але в цьому випадку не можна спати довше, так як ви почнете занурюватися у фазу повільного сну і при пробудженні почуватиметеся втомленим.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що фахівці так само змогли відзначити: вплив недосипу на кожну людину суто індивідуальний. Деяким вистачає лише кілька годин, щоб виспатися, набратися сил, виглядати бадьоро і красиво.