Надзвичайно популярні нині електронні сигарети, які представляють, як "безпечну" заміну курінню, насправді мають чимало негативних сторін. Одна з таких – невиліковні хвороби, які можуть рзвитися з часом в любителів попарити.
У новому дослідженні вчених з'ясували, що вейпінг (куріння електронної сигарети) викликає мутації ДНК, які призводять до раку, - пише The Daily Mail.
Дослідники піддали людські клітини легкому впливу парів електронних сигарет. Вважається, що дані сигарети були розроблені, щоб уникнути попадання в організм канцерогенних побічних продуктів тютюну.
Під час експерименту клітини піддалися мутаціям та стали раковими набагато швидше, ніж це відбувається з людиною, яка не має такого "хобі", як вейпінг.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Команда Нью-Йоркського університету ставить під сумнів поширену думку про те, що ванільний нікотин є безпечною альтернативою паління сигарет.
Відомо, що дим Е-сигарет (ECS) "поставляє" нікотин через аерозолі без спалювання тютюну. Таким чином вейпи пропонують, як неканцерогенний замінник звичайних цигарок.
Дійсно, експерименти показали, що у легенях любителів вепінгу було на 97% канцерогенів менше, ніж в курців тютюну.
Однак ризик отримати серйозні захворювання також залишається. Серед них рак легенів та чечового міхура, а також проблеми з серцево-судинною системою.
Дивіться всю правду про вейпінг
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", британці винайшли сигарети для схуднення.