9 квітня у Львові пройшов традиційний "Поливаний понеділок" після Великодня. В соцмережах вже з'явилося багато яскравих фотографій з "мокрого" свята.

На площі Ринок для масових обливань облаштували спеціальну площадку. Потрапити на неї можна було тільки через "водяні" ворота.

Проходячи через ворота, львів'яни та гості міста починали гру. Вони обливалися з водних пістолетів, відер і купали один одного у ванних.

Популярні новини зараз

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще

Водні битви проходять вже п'ятий рік поспіль, їх організували управління внутрішньої політики Львівської міської ради спільно з "Львівводоканалом" та Галицькою районною адміністрацією.

Працівники правоохоронних органів і "Муніципальні ворота" уважно стежили за порядком заходу, для того, щоб все відбувалося культурно і весело.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у ряді міст України жителі влаштували водні битви в честь свята. Українці розміщували фотографії і відео зі свята в соціальних мережах.

Незабутньою вийшла зустріч Обливаного понеділка у Львові, Івано-Франківську та Житомирі — там один одного обливали водою переважно молоді жінки і чоловіки.

Нагадаємо, що святкують Обливаний понеділок на наступний після Великодня день. Він відкриває Світлу (або Великодній) тиждень. Кожен день в ній з давніх часів мав свою назву: понеділок – обливаний, вівторок – купалища, середа – хороводница, Навський четвер, п'ятниця – прощеная, субота – хороводницы, неділя – поминальне.

Також портал повідомляв про те, що в Київській Русі Обливаний понеділок святкували троє діб (Волочильники). За цей час необхідно було облити «усе й усіх». У Волочильники, крім ритуального обходу односельців у перший день Великодня, хлопці-обливальники ходили по тих хатах, де жили дівчата.

Обливаний понеділок святкують на наступний день після Пасхи. Він відкриває Світлу (або Великодній) тиждень, де кожен день ще із слов'янських часів мав свою назву: понеділок – обливаний, вівторок – купалища, середа – хороводница, Навський четвер, п'ятниця – прощеная, субота – хороводницы, неділя – поминальне.