Перший понеділок після Великодня українці вже традиційно називають "поливаним". Саме у цей день прийнято обливатися водою та ходити в гості до сусідів та родичів.

Історично склалося так, що обряди діляться на дві частини. Спочатку всією родиною відвідують близьких, що у народі називають "принести пиріг". У другій половині дня починається найвеселіше – водою обливають мало не кожного, хто трапляється на шляху: із пляшок, відер, кухлів, загалом усього, що попаде під руку.

Мешканці невеликих селищ завжди ходили до сусідів із крашанками та пасками, "христосувалися" та бажали злагоди і добра один одному. Хрещеникам сьогодні обов'язково потрібно прийти до хрещених батьків, а онукам – погостити хоча б день у бабусі та дідуся. У батьків зазвичай в "поливаний понеділок" просять пробачення за все.

Стародавній звичай обливати водою прийшов в Україну із європейських народів – наприклад, у сербів прийнято обливати повністю весь будинок, адже вони вважають це символом звільнення від "нечистого духу".

Незаміжнім дівчатам варто бути обережними і не дозволяти, щоб хтось із хлопців їх облив – якщо таке трапилося, українці називали це ганьбою. Втім, якщо сьогодні додому прийдуть "поливальники", більшість із яких будуть чоловіки, то це пророкує весілля.

Популярні новини зараз

Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку

Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий

Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як відзначали Великдень у різних країнах світу.