Директор "Центру громадського здоров'я МОЗ" Володимир Курпіта зробив заяву про те, що сімейні лікарі допоможуть українцям кинути палити, створюючи план відмови особисто для кожного пацієнта.
"Сімейний лікар є тією людиною, яка краще знає пацієнта і якій пацієнт довіряє. Тому вони першими можуть надавати допомогу курцям", — говорить Курпіта.
Для українських медиків передбачені курси підвищення кваліфікації, на яких вони вислухають дводенні лекції про те, як боротися із залежністю від нікотину.
"Адже, згідно реформи МОЗ, куріння цигарок — це одна з найпоширеніших хвороб. Якщо сімейний лікар бачить, що у людини є проблеми через куріння, то він повинен запропонувати кинути згубну звичку", — зазначає представник Моз.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Кваліфіковані лікарі, готові допомогти кинути палити, вже працюють у Київській, Харківській, Полтавській та Львівській областях. Незабаром Моз збирається залучити лікарів і в інших областей.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", американським ученим вдалося довести ефективність фінансової винагороди в боротьбі з такою згубною звичкою, як куріння.
Число тих, що кинули палити "традиційними" способами становило від 0,5 до одного відсотка, в той час як учасники дослідження впоралися з завданням в кілька разів краще. На думку дослідників, це говорить про неефективність поширених способів позбавлення від нікотинової залежності.
Дослідники припускають, що подібний метод може стати в нагоді компаніям, що допомагають співробітникам позбавлятися від шкідливих звичок. Зазначається, що фінансова винагорода може стати, як не дивно, найбільш дешевим і ефективним способом.
Як і очікувалося, учасники, яким пропонували гроші, показали найкращі результати.