Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс іноземної валюти на вихідні, 14-15 липня. Так, українську валюту послабили до 26,23 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Курс валют на сьогодні

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

2623.3225 гривні за 100 доларів;

3054.3344 гривні за 100 євро (-9,3809);

4.2112 гривні за 10 рублів (-0,0086).

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Таким чином, курс долара, в порівнянні з показниками у четвер, 12 липня, виріс у ціні на 1 копійку. Крім того, євро подешевшав на 23 копійки. Вартість 10 російських рублів зменшилася на 1 копійку.

Нагадаємо, що Європейський Союз змінює правила ввезення та вивезення валюти. І тепер ці правила будуть більш жорсткими. Згідно з інформацією Комітету постійних представників країн Європейського Союзу, до регламенту внесли зміни, які стосуються обов'язкового декларування готівки на суму від 10 000 євро. До готівкових, згідно з новими поправками, прирівняні тепер дорогоцінні прикраси, зливки і передоплачені платіжні картки, не прив'язані до рахунків у європейських банках.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що новий тиждень не сильно порадує українців, очікується, що національна валюта України ослабне по відношенню до американського долара. Відомий фінансовий аналітик Вадим Іосуб заявив, що причиною такого прогнозу стала дуже слабка активність експортерів – продавців валюти.

Крім того, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал. Всього в НБУ підготували документ з трьома сценаріями: базовий (буде все добре з кредитом МВФ і експортними цінами), без траншів МВФ, а також без траншів МВФ плюс падіння цін на метали.

"За базовим сценарієм, долар буде коштувати 28,5 грн в кінці 2018-го і 28,7 грн в кінці 2019-го. Без траншів МВФ курси на ці дати за оцінкою НБУ складуть 31,8 грн і 33,7 грн. А якщо до цього додати падіння цін на метал, то долар у кінці поточного і наступного року буде коштувати 40,8 грн і 39,4 грн відповідно", - пояснив Іосуб.