У Мінекономрозвитку і торгівлі України озвучили прогноз курсу національної валюти по відношенню до долара США на три найближчих роки.

Про це йдеться у "Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки".

Згідно з оглядом, середній курс долара в 2018 році складе 27,5 гривень.

Міністерству вдалося розробити три сценарії економічного розвитку України на найближчі кілька років.

Популярні новини зараз

Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку

Вершкове масло та соняшникова олія: українців попередили про нові ціни

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати

Показати ще

У першому, базовому сценарії передбачено здійснення реформ і збереження сприятливих умов на світових ринках. Якщо він реалізується, курс національної валюти в 2019 році складе 28,2 гривень за долар.

У 2020 - 29,7 грн./долар;

У 2021 - 30,4 грн./долар.

При реалізації оптимістичного сценарію і збереження сприятливої ситуації на зовнішніх ринках – курс гривні в 2019 році складе 29,4 грн./долар.

У 2020 - 28,3 грн./долар;

2021 - 28,3 грн./долар.

У песимістичному сценарії прописаний середній курс гривні у 2019 році на рівні 29,7 грн./долар.

У 2020 - 32 грн./долар;

У 2021 - 33,5 грн./долар.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", за попередніми даними, динаміка цін в Україні у першому півріччі явно свідчить про покращення, однак з урахуванням можливого сезонного прискорення інфляції у жовтні-грудні зовсім немає впевненості в її зниженні в поточному році до цільового показника Національного банку на рівні 6% +/- 2 п. п.

Про це заявив глава ради НБУ Богдан Данилишин на своєму акаунті в Facebook.

Він повідомляє, що істотне уповільнення темпів інфляції у другому кварталі поточного року, у тому числі є результатом послідовної стриманої монетарної політики НБУ.

Основними факторами немонетарного характеру, які можуть негативно вплинути на інфляцію в липні, Данилишин вважає за можливе подальше зростання вартості палива на тлі зростаючих світових цін на нафту, зростання цін на транспортні послуги у зв'язку з подорожчанням вартості проїзду в громадському транспорті.

Існують фактори немонетарного характеру, які, звичайно, можуть позитивно вплинути на інфляцію в липні. Так, глава ради НБУ виділив тенденцію до уповільнення зростання цін виробників, суттєве сезонне підвищення пропозиції плодоовочевих товарів і ймовірне зміцнення курсу гривні.