На п'ятницю, 15 червня, у Національному банку України (НБУ) в порівнянні з попереднім банківським днем послабили курс гривні до 26,22 грн за дол. Про це повідомляють ЗМІ.
Офіційні курси валют встановлено на такому рівні:
2621,9678 грн за 100 дол.;
3075,5682 грн за 100 євро;
4,2119 грн за 10 руб.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Курс долара в Україні за першу половину 2018-го впав на 7,5%, а гривня за динамікою зростання обігнала грузинський ларі і колумбійський песо. Аналітики прогнозують: запас зміцнення ще не вичерпано. Згідно позитивним прогнозами, вже в найближчі місяці американська валюта може подешевшати до 25-25,5 грн.
Стрімке зростання гривні
Ще в січні долар в Україні продавався по 28,87 грн, а вже в березні курс опустився нижче позначки в 26 грн. Із того моменту гривня стабільно "плаває" близько 26-26,3 грн/дол. Так, якщо в січні 1 тис. дол. можна було купити приблизно за 28 тис. грн, то зараз за такий же обсяг валюти доведеться заплатити приблизно 26,2 тис. грн. За першу половину року національна валюта виросла на 7,5%, побивши світовий рекорд. Друге і третє місце відповідно посіли грузинська і колумбійську валюти.
Починаючи з березня, тобто вже близько трьох місяців, гривня тримається в достатньо вузькому коридорі, без значних стрибків і падінь. Більш того, НБУ змушений виходити на внутрішній валютний ринок і скуповувати долари для того, щоб згладити зміцнення. Так, ще в 2015-му регулятор відпустив курс у "вільне плавання". Мовляв, вартість долара повинна визначати ринок, а не Нацбанк. Із того моменту НБУ лише збирає звіти по зробленим операціям і визначає середній курс.
Правда, регулятор повинен реагувати на значну різницю між попитом і пропозицією, щоб згладити падіння або зростання, але не стримувати їх. Так, якщо на валютному ринку знизився попит на долари, але при цьому пропозиція збільшується, Національний банк скуповує долари, поповнюючи золотовалютні резерви. Якщо ж попит на ринку зростає, а пропозиція невисока, то НБУ навпаки – продає валюту, підтримуючи гривню.
Так, із початку року резерви Національного банку в іноземній валюті виросли з 15,3 до 16 млрд дол. Для порівняння, доларові резерви Польщі – понад 100 млрд. Варто враховувати, що Україна витрачає резерви не тільки для згладжування курсових коливань, але і на погашення і обслуговування зовнішніх боргів.
Дивіться сюжет про валюту
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", гривня полонила євро.