Пам'ятник Блаженному священномученику Омеляну Ковчу, якого ще називають "парохом Майданека" встановлять на проспекті Мучеників Майданека поруч з Музеєм концтабору Майданек у польському місті Люблін. На це одноголосно дала згоду Рада міста під час сесійного засідання сьогодні, 22 лютого 2018 року.

"Сьогоднішнє рішення Ради міста є важливим символічним жестом, значення якого виходить далеко за межі Любліна. Будівництво пам'ятника отцю Ковчу – це і знак пам'яті всіх жертв нацизму і важливий крок для об'єднання зусиль українського і польського народів проти нової загрози для Європи і світу, яку несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм", - зазначив голова Комітету із вшанування пам'яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник.

Крім Івана Васюника у засіданні Ради взяли участь: генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, отець-мітрат УГКЦ в Любліні Стефан Батрух, автори проекту: скульптор Олександр Дяченко та архітектор Марта Дяченко, виконавчий секретар комітету з питань будівництва пам'ятника Орест Чебеняк.

У резолюції сесії сказано, що постать отця Ковча є "символом об'єднання та примирення людей". Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, який загинув в 1944 році в концтаборі Майданек у віці 60 років.

У дозволі на будівництво пам'ятника, визначені не лише місцезнаходження, але і скульптурне і архітектурне рішення. Зокрема, на постаменті будуть слова отця Омеляна з його листа з Майданека в 1944 році:

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Заплатите за троюрідну тітку, яку ніколи не бачили: на українців хочуть повісити борги померлих родичів

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

"Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але той самий Великий і Всемогутній Бог веде нас. Коли я молюся, кожен теж молиться... Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм перейти цей маленький місточок до вічності".

Напис буде на трьох мовах: українською, польською, на івриті.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що скандальний польський закон відправили на спокій.