Україна поставляє в країни ЄС незаконну деревину, яку використовують великі компанії, такі як Ikea і H&M.

До такого висновку прийшла британська неурядова організація Earthsight, що вивчає проблеми вирубки лісів по всьому світу.

У доповіді говориться, чтом за останні роки експорт до країн ЄС зріс на 75%.

"Наші дані говорять про те, що сотні державних компаній беруть участь в систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил при заготівлі лісу", - сказано в доповіді.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Більше половини вирубок порушують встановлені законодавством обмеження. За даними Earthsight, більша частина продукції потрапляє на "тіньові" лісопилку, яких в Україні вже понад 12 тисяч. З "санітарного" лісу виробляють пиломатеріали на експорт, який не перевищує їх легальне виробництво на 75%.

Нагадаємо, в Євросоюзі з 2013 року діє регламент, який встановлює норми вирубки лісів. Він забороняє імпорт дерев, які отримані незаконним чином. Як кажуть експерти, цей закон дає слабину.

"Незважаючи на розміри цих компаній, в ЄС їх назви мало хто чув. Але більшість європейських споживачів куплять продукцію, вироблену з поставленої ними сировини. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в Ikea. Egger, Swiss-Krono і Kronospan не тільки є постачальниками Ikea, але і поставляють більшу частину пиломатеріалів, дерев'яних плит і підлог, які продають мережі DIY Wickes і Homebase у Великобританії, компанії Hagebau, Obi і Hornbach в Центральній Європі і французькі мережі Leroy Merlin і Castorama", – сказано в матеріалі.

Крім того, International Paper випускає папір для HP, Canon і Xerox.

"Одяг, виготовлений з волокна Lenzing, продають у більшості мережевих магазинів одягу ЄС, включаючи H&M", – повідомили дослідники.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у Прикарпатті почалася велика повінь. Це сталося через незаконний видобуток бурштину та вирубки лісу, які руйнують породи. Через це велика вода з гір затоплює села і міста. Відео великої повені виклав паблік "Диванний сектор" у Facebook.

"Буде цікаво, як підуть під землю села бурштинових "старателів". Розенблату то все-одно, на землю обітовану змиється, а от дурні і жадібні українці що будуть робити?", - пишуть у паблике.