В останні роки екологи активно борються за зменшення площ вирубок в амазонських лісах. Ця боротьба виявилася досить успішною: якщо в 20о4 році площу вирубок в Бразилії становила близько 28 тисяч квадратних кілометрів, то у 2015 році знизилася до 6 тисяч.

Але не все настільки однозначно і райдужно. Виявилося, що майже всі позитивні результати від зменшення вирубок звелися нанівець сильними пожежами, з жахливою регулярністю виникають у амазонських тропіках.

Як повідомляє Nature Communications, учені з Інституту космічних досліджень Бразилії виявили: чим більше в лісі дерев, тим частіше в ньому виникають лісові пожежі. Так, за згаданий період (з 2004 по 2015 рік) площа вирубки лісів знизився на 76%, а ось кількість лісових пожеж збільшилась на 36%.

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

В результаті вчені прийшли до висновку, що після пожеж викиди вуглекислого газу склали 453 тераграмм в рік, а при сильній спеці цей показник збільшується до 954 тераграмм. Таким чином, позитивний ефект, пов'язаний з припиненням знищення амазонських лісів, з-за пожежею виявився практично невідчутним.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Карпати поповнилися рідкісними тваринами.