Найбільшим ворогом сучасної людини, яка намагається встигнути все тут і зараз, вважається перевтома. Вона може виникнути у будь-кого, незалежно від віку, соціального статусу та ставлення до життя: молодих мам, офісних працівників, співробітників сфери обслуговування, таксистів і в першу чергу – у студентів.

Лікарі попереджають: якщо вчасно не розпізнати перші ознаки, цей стан може поступово перейти у затяжну депресію. Іноді вона триває роками. Тому беремо на озброєння важливу інформацію вже зараз.

Симптоми

Їх існує безліч, але серед основних фахівці виділяють сонливість, апатію та слабкість. Коли вам не хочеться нічого робити, а речі, які ще вчора тішили, сьогодні воліли б не бачити. Дасть привід для занепокоєння емоційна закритість і постійна відмова спілкуватися із людьми. Коли починаєте уникати всіх, навіть друзів та рідних, це привід замислитися.

Популярні новини зараз

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Перевтома розвивається повільно, але має негативні наслідки для всього організму. Супроводжується головним болем, напруженням м'язів, поганим сном та знервованістю без причини. Виникає переважно у тих, хто часто займається спортом. Може підніматися тиск та навіть спостерігатися порушення мови.

Як лікувати?

Забудьте на деякий час про важку фізичну працю, якщо це можливо. Ідеально підійде баня, аби розслабитися: так ви зможете вбити двох зайців – і відпочити, і зміцнити імунітет. Достатньо буде сходити 1-2 рази на тиждень, як з'явиться потрібний ефект.

Існує й інший варіант – ванна. Вони бувають різні – від вібраційних (стабілізує обмінні процеси та кровообіг, проводиться 15 процедур по 5 хвилин) до кисневих (допомагають у лікуванні порушень опорно-рухового апарату, не більше 7 хвилин на одне відвідування).

Дуже популярна ванна на хвої. Вона заспокоює нерви краще від пігулок. Причому, кількість разів не обмежена.

Позитивно подіє й душ, але температура води повинна бути до +45. У такий спосіб полегшиться головний біль та зникне напруга у м'язах. Якщо ви не зі слабкодухих, то ризикніть прийняти контрастний душ – за кілька хвилин будете як новенька копійка, головне чередуйте спочатку холодну,а потім гарячу воду, а не навпаки.

Не допомогли і такі процедури? Тоді запишіться на массаж, або попросіть допомоги у когось із рідних.

Тривалість масажу :

ноги — по 10 хвилин на кожну нижню кінцівку;

спина і шия —10 хвилин;

верхні кінцівки — на кожну руку по 10 хвилин;

область грудей і живота — 10 хвилин в загальному.

Дивіться: хронічна втома, перші ознаки

Як повідомляв портал "Знай.ua",розвіяно популярні міфи про розчинну каву.