Для отримання надбавки до зарплати українцям варто активніше брати ініціативу в свої руки.
Про це в ефірі ObozTV розповіла експерт з працевлаштування Олена Цимбал.
"Приходиш до свого керівника, проявивши ініціативу, і кажеш: "Я хочу заробляти більше, у мене є для цього причини, я виріс... Я освоїв шматочок, який я робив на протязі останніх двох років протягом 8 робочих годин. Тепер я удосконалив настільки роботу, що можу це робити за 4 години. У мене є час, щоб дорозвинути і внести свою ініціативу", - дала пораду Цимбал.
Як зазначила експерт, кожен роботодавець мріє про співробітників, "які хочуть і розвиватися, і отримувати більше".
За її словами, розмова повинна проходити в такий спосіб - сказати роботодавцю, що ти вже зробив, сказати, що хочеш зробити, і наскільки підняти тобі зарплату.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Цимбал також порадила "не делегувати відповідальність за свої фінанси своєму керівнику".Варто відзначити, що раніше в уряді анонсували збільшення пенсій українців. Так, виплати для українських пенсіонерів можуть збільшитися: зокрема, це стосується тих, хто може похвалитися великим трудовим стажем, але отримував маленьку зарплату на момент виходу на заслужений відпочинок.
В уряді зазначають, що цей процес активізується автоматично разом із зростанням мінімальної заробітної плати.
Кожний трудовий рік - плюс відсоток
В Україні на розмір пенсії впливає середньостатистична зарплата по країні, стаж людини і її власна зарплата. Кожний відпрацьований рік збільшує пенсію на 1%. Пенсія українців, у яких трудовий стаж значний, але була досить маленька зарплата, змінюватиметься на рівні "мінімалки". Кабінет міністрів прогнозує, що мінімальна пенсія такої категорії людей може вирости з 1490 до 1680 грн. Щоправда, станеться це не раніше того, як "мінімалка" в Україні підвищиться до 4200 грн. У міністерстві соціальної політики, в свою чергу, уточнили, що принцип "рівні умови для всіх" і формулу нарахування пенсій міняти не збираються, а мінімальні пенсії планують підвищувати за рахунок зростання мінімальної зарплати.
Скільки від мінімалки дістанеться українському пенсіонеру?
Згідно з чинним законодавством, українці, які виконали вимоги щодо стажу, при досягненні 65 років повинні отримувати як мінімум 40% "мінімалки". Згідно із законом, для жінок необхідно 30 років стажу, для чоловіків - 35 років. Українським пенсіонерам залишається чекати, чи підвищать "мінімалку" в 2018 році, як наобіцяли у Гройсмана торік. Якщо уряд в якості виключення стримає слово, пенсіонерам зможуть розраховувати на зростання пенсійних виплат.
У пошуках середньої зарплатні: скільки реально заробляють українці