Середня зарплата в Україні за минулий рік сягнула позначки у 6-7 тисяч гривень. Принаймні, про це свідчать дані соціологічного опитування. Але прибутки досі відрізняються – за областями, обраною професією та роками трудового стажу.
Станом на квітень 2018-го, зарплата кожного п’ятого українця перевищує 15 тисяч гривень. Близько 17% респондентів відповіли – щомісяця отримують не більше 7 тисяч гривень, вище – всього 8,5% опитаних, повідомляє Politeka.
Скільки заробляють українці в різних сферах діяльності?
Незмінна єдина тенденція: більшість українців не задоволені своєю роботою на 100%, тільки 7% сказали, що все в порядку – як із доходами, так і з законною відпусткою та лікарняними. При цьому 6% опитаних навіть не намагалися щось змінити, аби якось покращити своє фінансове становище, готові змінити місце роботи – до 36%, ще 25% – підвищують кваліфікацію, вчать іноземні мови. Майже 20% респондентів беруть на себе більше зобов’язань.
Зарплата в Україні: план уряду на 2018-й
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Середній рейтинг українських фрілансерів на внутрішньому ринку постійно зростає, тому частково переходять на віддалений режим роботи. Найбільше фахівців працює в сфері дизайну – 25%, копірайтингу (робота з текстами) – 23%, послуг – 22%, програмування – 22%, просування – 6% і аудіо, відео – 5%. З них найбільш оплачуваних напрямком є програмування.
Мінімалка у порівнянні з іншими країнами
Попит і пропозиція на ринку
Ринкові ціни на послуги програмістів на варіюються від $ 8 до $ 22 за годину. Залежать вони від володіння мовами і конкретної спеціалізації, не зменшився попит і на системних адміністраторів - вартість їх години роботи – від $ 10 до $ 17, що лише на 10-15% менше.
Заробіток в різних регіонах
Цінуються й інші напрямки програмування: консалтингові – $ 20, юридичні – $ 17-19 на годину, і бухгалтерські послуги – $ 9. Дизайнери ж в 2018-му заробляють менше, ніж раніше.
Карта зарплат у Європі
Приміром, найдешевше коштуватимуть послуги з обробки фото і оформлення сторінок в соціальних мережах – $ 6-7, дорожче – дизайн мобільних додатків і розробка шрифтів – $13-14. Інші дизайнерські послуги коштують в діапазоні $ 9-11 на годину.
Дивіться: якою повинна бути мінімальна зарплата в Україні?