Нещодавно стало відомо, що НБУ запустить у грошовий оборот банкноту номіналом в 20 гривень нового зразка. Про це повідомили у прес-службі установи.

Інформація про те, як саме буде виглядати нова двадцятка, тримається в найсуворішій таємниці - в НБУ навіть відмовилися розкривати, чи буде на новій купюрі зображений традиційний для цього номіналу Іван Франко.

При цьому в Нацбанку натякнули, що на презентації 17 липня мова піде про "оновленому дизайні та вдосконаленій системі захисту" купюри в 20 гривень зразка 2018 року.

Як уточнили в НБУ, 20 гривень нового зразка не будуть відразу ж запущені в банківську систему, а з'являться на руках у населення з відстрочкою - імовірно, з осені 2018 року.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

Нагадаємо, до 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Франка НБУ випускав пам'ятні двадцять гривень. Був надрукований мільйон таких банкнот, і продавали їх у теруправліннях Нацбанку по 27 грн, а 31 грн коштувала пам'ятна купюра в сувенірному конверті.

Нагадаємо також, що скоро в гаманцях українців з'явиться нова "дрібниця" номіналом в 5 і 10 гривень - 14 березня Нацбанк показав заміну паперових грошей.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що стало відомо, що в Україні на мільйон справжніх купюр припадає три з половиною штуки фальшивих.

Експерти стверджують, що в країні збільшилася кількість фальшивих грошей. Якщо в 2017 році на 1 мільйон справжніх купюр доводилося три з половиною підроблених, то в 2016 році їх було навіть менше трьох.

Якщо порівнювати Україну з країнами ЄС, це несуттєвий показник. Адже, в країнах європейського союзу на мільйон банкнот припадає 33 фальшивих.

Як правило, шахраї люблять підробляти банкноти номіналом 500 гривень. Друге місце у фальшивомонетників займають 100-гривневі купюри.

Регулятор констатував, що в 2017 році зловмисники стали частіше підробляти банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року. На них припав 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7% від загальної кількості вилучених підробок); 100 грн (17%); 50 грн (13%). На вилучені фальшивки номіналом 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн довелося 1,5%.

Фахівці відзначили, що найбільший ризик стати жертвою фальшивомонетників спостерігається на ринках і на масових заходах.