Пропозиція валюти з боку головних експортних галузей України, включаючи гірничо-металургійний і агропромисловий комплекс, залишається на досить високому рівні. Це свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні.

Про це йдеться в коментарі Національного банку України про ситуацію на валютному ринку, де на поточному тижні посилилися коливання курсу гривні у зв'язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією.

За оцінками регулятора, зростання попиту на валюту зумовлений сезонними, ситуативними і психологічними факторами. Серед цих факторів - сезонне зростання попиту на валюту з боку імпортерів енергоресурсів і споживчих товарів. Крім того, знизилася пропозиція валюти з боку населення під впливом традиційних негативних очікувань напередодні осені.

Нацбанк запевнив, що продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готовий здійснювати валютні інтервенції в разі необхідності, щоб не допускати різких "стрибків" курсу.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

"Завдання Національного банку - не утримувати курс гривні на певному рівні, а зменшити інтенсивність коливань курсу гривні і, отже, запобігти погіршенню очікувань і формування ризиків для зниження інфляції до мети", - йдеться в коментарі.

Також Нацбанк нагадав, що на цьому тижні щодня виходив на ринок з продажем валюти і всього за тиждень продав 215 млн дол.

Питання про наміри регулятора ввести будь-які адміністративні обмеження на валютному ринку для стабілізації ситуації в НБУ не прокоментували.

Нагадаємо, курс долара росте з неймовірною швидкістю. Так, якщо протягом тижня він додавав по 10-12 копійок в день, то 16 серпня підстрибнув одразу на 22 і міжбанк фінішував в рамках 27,75-27,80 грн ./$. Про це повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.

Як повідомляв раніше Знай.ua, патріотично налаштовані жителі Туреччини оголосили флешмоб на підтримку національної валюти.

В YouTube з'являються відеозаписи, на яких громадяни палять, рвуть і сякаються в доларові купюри. Таким чином вони висловлюють протест проти різкого зниження курсу ліри.

Також Знай.ua писав про те, що Олег Чурий, заступник голови фінансового регулятора, заявив про те, що оскільки Україна слабко інтегрована в міжнародний фінансовий ринок, очікувати істотного впливу напруженої ситуації в Туреччині і на міжнародному ринку на Україну не доводиться.