День працівника фондового ринку щорічно відзначається в Україні 12 червня. Ця дата з'явилася в офіційному календарі порівняно недавно — в 2008 році.
Історія свята
11 березня 2008 року Віктор Ющенко, що займав тоді пост глави держави, підписав указ №202/2008 про заснування нового свята. У документі значиться, що нова дата вводиться, «враховуючи значний внесок працівників фондового ринку у прискорення економічних реформ та створення реальної ринкової економіки, роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України, поліпшенні інвестиційного клімату».
Варто зазначити, що у свята вже склалися власні традиції. Як правило, його організацією займаються представники найбільших українських бірж цінних паперів, у тому числі Фондової біржі ПФТС (найбільшої в країні) та Української фондової біржі (першої, яка почала проводити торги на ринку цінних паперів).
Крім того, в цей день учасники ринку цінних паперів приймають поздоровлення від партнерів, а також збираються в урочистій обстановці для святкування професійної дати та вшанування кращих представників своєї галузі. Організатори свята зазвичай вручають нагороди організаціям та особам, які зробили найбільший внесок у розвиток українського ринку цінних паперів.
Не забувають у цей день і про державні органи. Адже слова визнання нерідко чують Міністерство фінансів України і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) удосконалила процедуру допуску цінних паперів до торгів на біржах. Рішення вдосконалити діяльність фондових майданчиків і врегулювати процедуру допуску цінних паперів емітента на фондовій біржі регулятор прийняв на своєму засіданні 3 травня.
Згідно з рішенням, власники цінних паперів "великих підприємств" і публічних акціонерних товариств отримують право з власної ініціативи включати такі цінні папери в біржовий список шляхом надання відповідної пропозиції на фондовій біржі, за умови, що сумарна вартість пакета цінних паперів, що пропонується до продажу, становить не менше 5 млн грн.