9 травня у багатьох країнах відзначають День Перемоги у війні над фашистською Німеччиною. Це свято є одним з найбільш важливих і зворушливих.
Історія Дня перемоги
У Берлінській операції 1945 року, яка стала завершальною у Другій світовій війні, були задіяні понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за офіційними даними, за добу Червона Армія втрачала понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Всього в Берлінській операції радянські війська втратили 352 тисячі чоловік.
В ході операції широко використовувалися танки у місті. У подібних умовах танки не могли застосувати широкий маневр, в результаті чого ставали зручною мішенню для протитанкових засобів німців. Це також привело до високих втрат: за два тижні боїв Червона Армія втратила третину які брали участь у Берлінській операції танків і самохідних артилерійських установок (самохідок), що склало 1997 одиниць. Також було втрачено 2108 гармат і мінометів і 917 бойових літаків. В результаті операції радянські війська повністю розгромили 70 піхотних, 12 танкових і 11 моторизованих дивізій супротивника, взяли в полон близько 480 тисяч осіб.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
7 травня 1945 року у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом – у той час у Москві вже було 00:01 9 травня.
Отже, більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – "День перемоги в Європі"), а країни колишнього СРСР – на день пізніше, 9 травня.
Символом Дня пам'яті і примирення і Дня перемоги в Україні став червоний мак, а георгіївська стрічка, у зв'язку з процесом декомунізації, заборонена.
Також в цей день повсюдно проходять церемонії покладання квітів і вінків до пам'ятників героям Другої світової війни, проводяться різні заходи по вшануванню ветеранів війни та працівників тилового фронту, організовуються святкові концерти, уроки мужності у навчальних закладах, реконструкції боїв та багато іншого.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 8 і 9 травня, до Дня пам'яті і примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в українській столиці відбудеться ряд заходів.