Українським силовикам вдалося викрити та запобігти спробі провокацій напередодні 9 травня.

За даними СБУ, мова йде про російські спецслужби, котрі готувалися "атакувати" через заборонені соціальні мережі.

Робота пропагандистів?

"Оперативники спецслужби виявили двох мешканців Київської та Сумської областей, які адміністрували антиукраїнські спільноти у соцмережі "ВКонтакте". Співробітники СБ України задокументували, що зловмисники отримали вказівку від російських спецслужб організувати підбір бажаючих за гроші взяти участь у так званому "Марші Безсмертного полку" у різних містах країни", - йдеться в повідомленні відомства.

Як виявилося, за день до цього активно розгортали свою злочинну діяльність пропагандистські ресурси, зокрема представники так званого "Міністерства інформації ДНР". Вони розсилали "методички" власникам антиукраїнських спільнот у соцмережах для проведення масової агітації в інтересах Кремля та терористичних організацій "Д/ЛНР".

"У рамках реалізації комплексу заходів із протидії російській інформаційній агресії напередодні травневих свят співробітники СБУ заблокували у соцмережах вісім антиукраїнських спільнот, які розповсюджували заклики до участі у провокаційних фейкових акціях в інтересах країни-агресора", - додали в СБУ.

Популярні новини зараз

Переможець "МастерШеф" Євген Клопотенко взявзя знищувати росіян, не тільки борщ наш: "Ми зробили діло"

Колишня Позитива з "Время и Стекло" показала, як доводиться спати на тротуарах: "Люблю життя"

У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов

Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"

Показати ще

Заходи безпеки до 9 травня

Два дні тому керівник СБУ Василь Грицак заявив – структура вже підготувала план безпеки спільно із Національною поліцією та Національною гвардією, аби не допустити проявів провокацій.

Зі свого боку, голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив, що 8-9 травня поліцейські у більшості регіонів країни перейдуть на посилений варіант несення служби. Він додав, що напруження оперативної обстановки очікується в Києві, на Запоріжжі та Дніпропетровщині.

Спроби провокацій минулого року на 9 травня:

Зокрема, у Києві добровольчий рух "ОУН" 9 травня проведе громадське патрулювання вулиць з метою запобігання акції "Безсмертний полк". Відповідну заявку організація подала в Київську міську державну адміністрацію.

Окрім цього, КМДА отримала заявки на проведення заходів у Києві 9 травня від Київської міської організації ветеранів України, яка також проведе ходу в столиці. Крім того, ГО "Інститут правової допомоги та соціального захисту" проведе о 10 годині у Києві мирну демонстрацію в рамках акції "Ніхто не забутий, ніщо не забуте".

"Безсмертний полк" - російська пропагандистська громадська організація, зареєстрована 2011 року в Томську (Росія) трьома журналістами. Організація проводить однойменні акції-марші з портретами та виступами-вшануванням учасників війни. У Росії та в проросійських колах за межами Росії акція здебільшого позиціонується як патріотична, в інших країнах - як провокативна та спекулятивна.

Дивіться: СБУ попередила провокації російських спецслужб до 9-го травня, організовані через соціальні мережі

Як повідомляв портал "Знай.ua", силовики назвали імена нападників на "кіборга".