Сьогодні рівно 161 рік з дня народження Миколи Тесли. Він геніальний сербський фізик, винахідник і, як його любили називати, повелитель блискавок. Його називають одним з найбільш розумних і геніальних людей у всьому світі. А його творіння і експерименти випередили свій час на десятки, або навіть сотні років. Тому, на честь дня народження Миколи Тесли ми вирішили написати про найцікавіші його експерименти.

День народження Ніколи Тесли: топ найцікавіших експериментів

Резонанс Шумана. Таку назву експеримент Тесли отримав тільки через кілька десятків років після його творіння. Сталося це в 1899 році в Колорадо Спрінгс. За допомогою звичайної котушки, полюс якої очолювала велика мідна сфера, він зумів генерувати потенціали, які в свою чергу творили блискавку. А грім від них було чути аж на 15 миль. Люди були вражені невеликими електричними вогниками, які супроводжували їх скрізь під час цього експерименту. Але, тоді провести експеримент в повній мірі не вдалася, тому що котушка згоріла.

Таємниця Тунгуського метеорита. Це трапилося в 1908 році. Тоді на території Сибіру впав величезний метеорит, вибух від якого можна порівняти тільки з водневою бомбою, або з масовим вибухом атомних бомб, як наприклад, було в Хіросімі. І причому тут, як здавалося б, Тесла. А за однією з теорій, звичайно непідтверджених, саме він викликав такий вибух. Передача енергії у будь-яку точку землі без проводів було головним над чим працював Тесла. І саме цим він займався в цей час. Так само, сам Тесла говорив, що подібний винахід зможе передавати будь-яку інформацію на відстані. Чимось схоже на сучасний інтернет.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Філадельфійський експеримент і рамках сумно відомого проекту "Радуга". Тесла був там директором з 1936 по 42 роки. Він працював над системою "стелс", щоб кораблі не були невидимі для радарів. Сам Тесла розумів, що можуть бути людські жертви і наполягав на зміні обладнання та на додатковому часі. Але, під час війни його слухати ніхто не став. Тесла пішов з проекту і незабаром помер. А через 10 місяців після цього експеримент все-таки провели. Внаслідок цього корабель зник не тільки з радарів, але і з людських очей. Свідки говорили, що він з'явився за сотні кілометрів у Норфолку. А коли корабель все-таки повернувся, вся його команда була дезорієнтована в часі і просторі. Незабаром проект "Радуга" був закритий, а всі члени команди визнані несамовитими.