29 липня ми відзначатимемо 152 роки з дня народження Андрея Шептицького. Він був українським релігійним діячем, Єпископом Української греко-католицької церкви. І пізніше Митрополитом Галицьким та Архієпископом Львівським. І в день народження Андрея Шептицького ми б хотіли розповісти вам найцікавіші факти з його життя.

День народження Андрея Шептицького: цікаві факти

Андрей Шептицький народився в дуже заможній графській родині, але став митрополитом.
Незважаючи на своє походження, він у XIX столітті полонізувався і перейшов на латинський обряд. До речі, дозвіл на це він отримав від самого Папи Римського VIII.
За час його діяльністі у Львові, влада в місті змінювалася аж 7 разів: австрійці, росіяни, українці, поляки і так далі.

Він очолив делегацію Франца Йосифа, яка вимагала рівних прав для українців з усіма іншими, не принижуючи їх походження та віросповідання.
Виступав на Віденському сеймі, з пропозицією заснування університету у Львові. І отримавши добро, Андрей Шептицький видав указ, згідно з яким Львівський університет мав відкритися 1 вересня 1916 року.
Саме завдяки старанням митрополита Ватикан в 1919 році визнав УНР.

Профінансував створення народної лікарні у Львові. А крім цього, ще віддав гроші, які отримав від Папи Римського, щоб побудувати дитячий будинок у місті.
Свій замок він подарував дитячій організації "Пласт", яка створювала різні дитячі табори.
Віддав свою особисту колекцію Українському національному музеєві, на честь його відкриття. Це все зайняло цілих 5 кімнат.

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще

Став ініціатором заснування Земляного банку Львова. Крім цього, він активно підтримував культурно-просвітницькі товариства.
Під час Другої світової війни Шептицький активно захищав єврейське населення. Звертався особисто до Гіммлера. Крім цього, писав безпосередньо Гітлеру, про те, що Гестапо зловживає владою, і німецькі військові надто жорстокі до місцевого населення.
У 1944 році Андрей Шептицький організував перевезення 2 тисяч дітей євреїв, щоб врятувати від німців. Їх ховали в церквах, дитячих будинках, монастирських школах.

СохранитьСохранить