Щорічно 20 травня українські працівники банківських установ відзначають своє професійне свято. Як відомо, це свято було встановлено Указом Президента України № 316/04 від 6 березня 2004 року.
Таким чином, держава прагне підкреслити важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.
Історія свята
У березні 1991 року Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про банки і банківську діяльність», після прийняття цього документа була утворена банківська система України. Згодом, президентським указом № 762/96 Леоніда Кучми від 25 серпня 1996 року «Про грошову реформу в Україні», у країні була введена національна грошова одиниця — гривня.
У банківську систему України входить Національний банк України, який є центральним банком і проводить єдину державну грошово-кредитну політику, і банки різних видів і форм власності. Забезпечення стабільності національної грошової одиниці є однією з важливих задач діяльності банків України.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, впроваджена національна грошова одиниця. Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами і суб'єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які мають забезпечувати повноцінне функціонування системи банків країни.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що Національний банк надав позичальникам можливість вибирати банк з оптимальним курсом для покупки валюти. Тепер регулятор розширює можливості для клієнтів-позичальників вибирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов'язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.
Крім того, Національний банк України для інкасаторів змінив правила поводження зі зброєю, збільшивши їм бойову міць.