Традиційно в українській столиці в розпал літнього сезону річка Дніпро набуває неприродного зеленого кольору і має неприємний запах.
У той же час в Асоціації рибалок України попереджають, що водорості, які в літній час року починають аномально рости, не тільки «фарбують» воду, але і виділяють небезпечні токсини, які отруюють водойму і вбивають все живе.
Так, Інформатор зняв з висоти пташиного польоту квітуче Дніпро, але зверху зелених ділянок на воді помітно не так багато.
Що таке фосфати?
Фосфати зустрічаються в миючих засобах, вони зазвичай застосовуються у порошках для прання. Коли вони потрапляють у водойму, сприяють різкому посиленню росту водоростей. Через це вода «цвіте». Вживання води з фосфатами може призвести до переривання вагітності, зниження тривалості життя, підвищеної захворюваності або вроджених дитячих патологій.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Чи можна купатися в «квітучому» Дніпрі?
Цвітіння Дніпра і зелена плівка на поверхні може хіба що впливати на комфорт киян, які хочуть поплавати у воді. Але, з іншого боку, коли велика концентрація відмерлих водоростей знаходиться у воді, то можна отримати легкі опіки на шкірі. А високий рівень альготоксинів призводить до появи алергії.
Експерти розповідають, що для купання потрібно вибирати ділянку, де не накопичуються зелені водорості. Не рекомендується пірнати в зеленій плівці на воді.
Як повідомляв портал Знай.uа, в районі Запоріжжя узбережжя Дніпра покрилося рідиною невідомого походження. Вода стала кислотно-зеленого кольору.
Також портал Знай.uа писав, що медузи почали масово з'являтися навіть у водах Дніпра. За даними Асоціації рибалок України, до цього доклали руку в першу чергу люди.