В Україні протягом останнього періоду змінилися ціни на нерухомість – стало вигідніше купувати деякі види квартир завдяки низці зовнішніх та внутрішніх факторів на ринку.
Ціни на квартири в Україні, 2018 рік
Підтвердив подешевшання в коментарі Рoliteka директор департаменту Асоціації ріелторів України Едуард Базус, опираючись на статистику першого півріччя:
"У 2018 році ціни на ринку нерухомості стабілізувалися. Спостерігається невелике зниження цін на рівні 2-3%. Зараз з упевненістю можна сказати, що настав оптимальний момент для того, щоб щось купувати. Пропозицій на ринку нерухомості зараз досить багато, є з чого вибрати. Це стосується як первинного житла, так і вторинки", - підкреслив він.
За словами Базуса, найбільшою популярністю з огляду на зниження цін почали користуватися малогабаритні приміщення, переважно – це житло вторинного типу невеликого метражу. Тільки тут варто чекати неприємних несподіванок:
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
"Ось з таким житлом вже починаються проблеми й відвертий дефіцит. Саме в зв’язку з тим, що таке житло розбирають активніше іншого, ціни на малогабаритні квартири поступово починають підвищуватися. Поки це подорожчання не суттєве, але тим не менше, воно є", – пояснив він.
Вторинне і первинне житло
Залежать ціни на квартири і від ситуації на валютному ринку – від непередбачуваних коливань ніхто не застрахований:
"До кінця року ситуація повинна залишатися досить стабільною і коливання цін на ринку нерухомість будуть тільки в разі глобальних потрясінь. Ціни або злетять або впадуть вниз тільки в разі: якщо в країні трапиться якийсь форс-мажор. Якщо все буде так, як воно є зараз, то ніяких проблем ми не побачимо. Якщо ми раптом побачимо чергові валютні гойдалки – ми тут же побачимо коливання цін на первинне житло. На вторинку валютні коливання як правило не впливають", - підсумував експерт.
Документи на купівлю житла: повний список
Як відомо, в Україні набагато знизився обсяг введеного в експлуатацію житла. Так, в першому кварталі цього року обсяг введеного в експлуатацію житла знизився на 15% в порівнянні з 2017 роком і склав 975 тис. кв. м. Понад 43% нового житла в багатоквартирних будинках очікувано припали на Київ і Київську область. На другому місці – Одеса, на третьому – Львів.
Дивіться: в Україні набув чинності новий податок на нерухомість