Влітку нас чекає ще одна смертельно небезпечна хвороба, яку поширюють, здавалося би, нешкідливі комашки. Так, існує ризик захворіти на смертельну небезпечною інфекцією - хворобу Лайма, переносником якої є кліщі.

Симптоми хвороби проявляються не відразу. В цьому і полягає небезпека. Як правило, процес зараження триває від 24 до 36-48 годин після укусу. Однак інкубаційний період хвороби може проходити набагато довше, попереджає в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

"До ранніх симптомів відносяться: підвищення температури, біль у тілі, втома і характерне почервоніння колами (еритема), що нагадує стрілецьку мішень. Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (у 70-80% випадків), однак воно з'являється не у всіх. Тому дуже важливо звертати увагу на прояв інших симптомів", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Показати ще

Якщо після укусу кліща, опухло місце укусу, є затвердіння або характерне почервоніння не ризикуйте здоров'ям і своїм життям, зверніться тут же до лікаря!

Відзначається, що наявність цих симптомів - не 100% ймовірність зараження хворобою Лайма, однак, щоб переконатися, варто проконсультуватися з лікарем.

Нагадаємо, підвищений артеріальний тиск (гіпертензія), яку називають "хворобою дорослих", може вразити і дитину. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Крім того, вона розвінчала ще кілька міфів про це захворювання.

Зокрема, вона спростовує думку про те, що це нібито спадкова хвороба.

"Якщо ваші батьки мають проблеми з тиском, дотримання здорового способу життя може запобігти розвитку гіпертензії, а періодичний контроль тиску - вчасно виявити проблему", - пояснює Супрун.

Також вона уточнює, що тільки регулярне лікування буде мати ефект, і спростовує існування такого явища як "робочий тиск".

Як повідомляв портал "Знай.uа", Уляна Супрун в. о. міністра охорони здоров'я України дала кілька порад про те, як попередити появи каменів у нирках.

На своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун заявила, що причиною сечокам'яної хвороби є кальцій, щавлева, сечова кислота або фосфати, які кристалізуються.

Згодом ці кристали збільшуються і формують камені, які можуть зміститися і просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. Найкращим захистом від цього є профілактика.

Також "Знай.uа" писав, скандальна керівник МОЗ Уляна Супрун знову вирішила надати важливі рекомендації українцям. На це й раз вона розповіла про шкоду надмірного користування гаджетом.