Якби на початку війни на Донбасі українці не йшли масово на захист Батьківщини у складі добровольчих батальйонів, сьогодні держави би вже не існувало.
Таку думку висловив командир батальйону імені Кульчицького Віктор Толочко.
"Не було би добровольчих підрозділів тоді – ми би не мали зараз незалежної України. Був би анклав Росії, ну і ще, можливо, шматочок був би під Румунією, ще шматок Угорщина відгризла би", - розповів комбат в інтерв'ю "Обозревателю".
На думку Толочка, поява добровольчих підрозділів була закономірною. Бо з власної волі захищати Україну йшли ті, хто вже народився в незалежній державі.
"Батальйон (як і добровольчий рух в цілому) не міг не виникнути. Це похідна від ситуації, що склалася на початок війни. В Україні, за часи незалежності виросло нове покоління. Покоління патріотів, покоління громадян, які були готові захищати свою свободу навіть ціною свого життя. На той момент в країні не було достатньо військової сили, яка могла би протистояти російській агресії, і тому на захист країни виступили тисячі патріотів, які стали стіною на шляху агресора", - вважає командир батальйону імені Кульчицького.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Президент Порошенко вручає нагороду батальйону командиру підрозділу полковнику Віктору Толочко
Толочко переконаний: саме добровольчі батальйони виграли час для формування практично зруйнованої на той момент української армії.
"Добровольчі батальйон дали змогу Україні створити там, в тилу, на полігонах армійські підрозділи, які потім стали там, де стояли ми, і тримаються досі", - стверджує він.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 14 березня в Україні відзначається День добровольця. Це свято офіційно встановлене рішенням Верховної Ради 17 січня 2017 року.
Саме 14 березня вшановують наших захисників, віддають належне їх мужності та ролі у боротьбі за свободу і територіальну цілісність держави.