3 липня, Верховна Рада підтримала проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання (зокрема, виплату аліментів).

Закон в цілому регулює проблему невиплати аліментів одного з батьків того, хто фактично проживає з дитиною, і вводить ряд жорстких покарань у разі несплати, аж до відчуження власності та автоматичного арешту, який накладується на майно боржника.

Активісти знайшли недоліки в недавньому законі, який передбачає нові правила ввезення дітей за кордон розведеним батькам. Повідомляється, що в законі наголос робиться на виплату або невиплату аліментів, тоді як повинна була бути передбачена відповідальність за недотримання всіх прав дитини крім переодических виплат дітям.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

"Вони пропонують на один місяць вивозити дітей тому, у кого є рішення суду за місцем проживання. Перше питання: хто буде контролювати цей місяць? У держави немає механізму такого контролю. Другий момент: щоб повернути дитину, інший батько повинен подавати в суд за Гаазьку конвенцію на повернення дитини. Третє: надаються переваги лише одному з батьків, а інший, щоб відпочити з дитиною, повинен подати в суд на вивезення дитини за кордон", — розповідає "Апострофу" голова громадської організації "Батько має право" Олександр Швець.

За його словами, ніхто з опонентів цього закону не проти того, щоб дитина була вивезена за кордон на відпочинок або лікування. Однак повинні бути механізми повернення таких дітей на батьківщину.

Є ряд претензій і в профільних експертів стосовно законопроекту і окремих його норм. Так, керівник секретаріату міжфракційного депутатського об'єднання "Захист прав дитини" Людмила Волинець вважає, що повинна була бути передбачена відповідальність за недотримання всіх прав дитини, а не тільки за невиплату йому аліментів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", боржників по алментах можуть звільнити з державної служби, забрати улюблений автомобіль або навіть відправляти на 2 роки за ґрати.