Так, за прийняття проекту в другому читанні проголосували 230 парламентарів.
законопроект №8296 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" передбачає посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти.
Утримання хворих дітей
Переш за все зміни торкнуться виховання та утримання дітей, які важко хворі або мають інвалідність.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
З метою захисту хворих дітей проектом пропонується зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин Щодо осіб, які ухиляються від відбування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт, проектом пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту строком до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років. Положеннями законопроекту передбачено і покладання на засуджених до обмеження або позбавлення волі обов'язки працювати з метою забезпечення належного виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини.
Що пропонує держава
Неплатнику аліментів не можна буде виїхати за кордон, а сума боргу зменшується з шестимісячної до трьохмісячної.
Штрафи
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", після того, як в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів, боржників можуть звільнити з державної служби, забрати улюблений автомобіль або навіть відправляти на 2 роки за ґрати.