Початок нового навчального року – завжди випробовування не тільки для учнів, а й для батьків. Головна проблема полягає зовсім не у тому, що слід зібрати все необхідне.
Про це в коментарі "Обозревателю" розповіла психолог Оксана Павленко.
Складніше за все адаптуватися після тривалих літніх канікул і налаштуватися на навчання. Проте вихід із ситуації все таки існує, достатньо тільки озброїтися кількома правилами.
Експерт радить батькам у жодному випадку не підвищувати голос на дитину, якщо чогось не встигає: пам'ятайте, навантаження повинно бути поступовим, школяру слід давати час на відпочинок та спілкування із однолітками.
Помилково також відправляти учня на додаткові заняття у перший-другий місяці. Краще відкласти гуртки та репетиторів на потім,щоб уникнути стресових ситуацій та перевтоми.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Зараз багато батьків переконані в тому, що цього бути не повинно. Мовляв, тому що це небезпечно, тому що дитина може потрапити в погану компанію, може зайнятися не тим, чим треба, може набратися в інтернеті поганого і т.д. Тому вони забирають у дітей вільний час ", - додала психолог.
За її словами, велике значення має й шкільна перерва. Тут вже треба бути уважними вчителям і не відбирати дорогоцінні хвилини. Саме тоді, у неформальному спілкуванні колективу, народжується нова особистість, нехай і не без помилок та недоліків, проте без страху перед соціумом.
Всі ми пам'ятаємо стару добру фразу: "Дзвінок не для тебе, дзвінок для вчителя" – це категорично неправильний підхід.
Якщо вам складно адаптуватися до змін у поведінці дитини, а малеча не хоче повертатися до школи, продумайте графік разом. Особливо це допомагає у підлітковому віці. Так краще справитися із емоціями і врахувати потреби всієї родини.
Як повідомляв портал "Знай.ua", тернопільські школярі виконали Гімн України мовою жестів.