В українських батьків, котрі щороку по кілька разів змушені здавати кошти на численні ремонти та інші потреби шкіл, куди ходять їх діти, з’явилася надія на те, що новий навчальний рік відправить це явище у минуле.

Принаймні, про те, що освітній заклад, який отримує фінансування з державного бюджету, не має права вимагати від батьків школярів гроші на ремонт школи чи придбання меблів, нагадав начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко, передає “Українське Право”.

Він посилається на ст. 61 Закону України "Про освіту", де чітко вказано, за рахунок яких коштів здійснюють фінансування навчальних закладів.

Додатковими коштами, про які зокрема також іде мова в законі, можуть бути гроші батьків, але виключно на добровільних засадах. Насправді ж практично всім, у кого в родині є учні, відомо, як вимагають гроші. На зборах вчитель називає конкретні суми, часто чималі, і просто ставить батьків перед фактом.

"Якщо у школі вимагають так звані "добровільні" внески у ледь не примусовому порядку, батькам слід об’єднатися, звернутися до місцевої влади, а якщо не подіє – до прокуратури міста із відповідною заявою, де вказати усі обставини справи", – наголосив Куценко.

Популярні новини зараз

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

За його словами, якщо батьки все ж вирішили дати грошей на ті чи інші потреби школи, краще перераховувати їх на банківський рахунок або передавати у бухгалтерію. Потім – взяти звіт про витрати.

Чиновник також нагадав, що порушенням закону є примусові відпрацювання та чергування у класі. В такому випадку дитина може оскаржити ці дії, звернувшись до директора школи. Якщо ж він відмовиться звільнити учня від примусових робіт, батьки мають право написати скаргу в управління освіти. Останньою інстанцією відновити справедливість, коли й управління освіти не відреагує, Куценко назвав суд.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо, чому в Україні з кожним роком закривають усе більше шкіл.