Хороші новини для вчителів: з січня 2024 вони почнуть отримувати додаткові виплати до зарплат. Спершу це буде тисяча гривень щомісяця, а з вересня сума збільшиться до двох тисяч.
Програма має назву "Зимова підтримка", і прем'єр-міністр Денис Шмигаль уже пообіцяв, що перші гроші педагоги побачать у січні.
На реалізацію програми уряд виділив 4,5 мільярда гривень. Звучить солідно, але якщо прикинути, то на практиці вчителі просто отримають трохи більше тисячі на місяць. Звичайно, це краще, ніж нічого, але чи це відчутна допомога?
Бонуси та податки: палиця з двома кінцями
Одночасно із приємними доплатами на вчителів чекає і менш радісна новина, повідомляє 5692: підвищення військового збору. Наприклад, педагог із зарплатою 15 тисяч гривень віддаватиме додатково 525 гривень податків. У результаті доходи зростуть не так сильно, як хотілося б.
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
Що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році
ТЦК не можуть діяти за законом: експертка пояснила причини
Пенсійний фонд заявив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня
До речі, це не всі інвестиції у освіту. Кабмін виділяє ще 150 мільйонів гривень на підвищення кваліфікації вчителів та 1,6 мільярда гривень на оновлення шкільних автобусів. Отже, гроші на сектор виділяють, але до реальних змін ще далеко.
Вчителі залишаються у складній ситуації
З доплатами чи без них реальність для українських педагогів залишається непростою. 2025 року підвищення мінімальної зарплати не планують, а це означає, що загальний стан бюджетників навряд чи покращиться.
І хоча англійські викладачі , наприклад, можуть знайти підробіток у приватних компаніях, для більшості ситуація виглядає не дуже райдужно .
А ми нагадуємо, вчителів мають захищати від батьків: освітня омбудсменка пропонує посилити заходи безпеки у школах
Також стало відомо, що зарплату збільшать на 20%: хто з українців може отримати підвищення
Крім того, не п'ятірки та не зв'язки: вчені за 50 років експерименту нарешті з'ясували, що насправді призводить до успіху